Rychlé rady
Víte, že ...
Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).
Napsali jste nán
- Synovi na suchý kašel na 100% zabírá Cuprum metallicum, doporučuji.Jana Vítovcová
- My máme na bolesti hrdla tiez rozne fungujuce homeo. Zatial co mne zabera Lac caninum, synovi Phytolacca decandra a Mercurius, podla priznakov.Adriana Nogová
- Při kašli pomáhá holce Antimonium tartaricum a staršímu klukovi musím dám vždy nejdříve Spongia tosta, protože má spíše suchý a štěkavý kašel a po pár dnech už doléčí také Antimonium.Kateřina Krušinová
- Synovi od malička zabírá na kašel Spongia + Arnica a na těžkosti po jídle Nux vomica.Lenka Dlouhá
- U nás u některých členů rodiny funguje bezvadně MERCURIUS.Daniela Bednářová Fialová
Na prázdniny bez cestovní lékárničky ani ránu
Autor: BOIRON CZ
Naše cestovní zvyklosti se za poslední dobu dost výrazně změnily. Není to tak dlouho, co jsme si u nás téměř nedovedli představit, že vůbec poletíme někam za sluncem. Ale zkracováním vzdáleností povyrostly i naše možnosti. Na slunný konec světa to letadlem není tak daleko ani v době, kdy u nás řádí podzimní a zimní plískanice. Přesto však léto stále zůstává tradičním obdobím k cestování. A ačkoliv se na cestování změnilo mnohé, něco zůstává nebo by přinejmenším mělo zůstat stejné.

Zdroj: Yann Geoffray
Nikdy se například do zahraničí nevydáte bez platného dokladu. Sbalíte adekvátní oblečení a svou intimní kosmetiku taky doma nenecháte. A ještě… ano, ještě tam něco podstatného chybí. Mladí, staří, zdraví, nemocní, zkrátka na cestách nikomu nesmí chybět lékárnička. I když je dneska lékařská péče dostupná většinou rychle, jak se říká, jistota je jistota.
Na internetu se snadno poučíte, co v příruční lékárničce nesmí chybět, takže jen pro úplnost. Užíváte pravidelně nějaké léky? Mějte je s sebou v dostatečném množství. Alergici budou počítat s antihistaminiky, nejlépe s takovými, na jaká jsou zvyklí. Pokud víte, že vám chvíli trvá srovnat se s netradiční stravou, je dobré mít léky na zažívání. Každému se může stát, že si při sportu nebo turistice malinko ublíží, čili jsou na místě nejen náplasti a obvaz, ale taky léky proti bolesti. Pokud jedete za sluncem, je třeba mít odpovídající přípravky na opalování i po něm. A abyste se celou dobu pobytu vyhýbali večernímu posezení s přáteli, protože jste si zapomněli repelent proti bodavému hmyzu, to nestojí za to. Takže nezapomeňte ani na něj. Třeba bude mít lékárničku i někdo jiný, ale třeba ne…
My vám navíc doporučujeme, abyste si do cestovní lékárničky přidali také homeopatické léčivé přípravky a kosmetické přípravky Boiron. Jsou přírodního původu, šetrné k lidskému organismu, a můžete je klidně kombinovat s jinými léky/přípravky, jejich účinky se navzájem neovlivňují. Při každodenních činnostech nalezne uplatnění kosmetický přípravek Arnigel©, zklidňující gel obsahující výtažky z rostliny Arnica montana (prha arnika). Určitě si přibalte kosmetický přípravek Dapis gel©, který ulevuje při mírných projevech svědění. A myslete také na tradiční rostlinný léčivý přípravek Cicaderma©, mast na drobná poranění a popáleniny, která je úžasně hojivá díky obsahu měsíčku lékařského a která jistě najde četné využití.
Další léčivé přípravky volte podle cílové destinace, očekávané teploty a aktivit, které chcete na dovolené vykonávat. Šťastnou cestu a užívejte si bezstarostnou dovolenou!
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích