Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

CARDUUS MARIANUS (Ostropestřec mariánský)

Autor: Redakce

Ostropestřec mariánský – Silybum marianum – je jednoletá nebo dvouletá rostlina z čeledi hvězdnicovité (Asteraceae). 

K názvu rostliny se váže legenda, podle které jsou bílé skvrny na listech z mateřského mléka Panny Marie.

V lidovém léčitelství i klasické medicíně se využívá léčebných účinků plodů na játra. Nejlepší je užívat drcené plody. Hlavní účinná látka obsažená v plodech je flavonoid silymarin, který je ale špatně rozpustný ve vodě. Proto forma vaření čaje není tak účinná jako užívání drcených plodů.

Charakteristika obtíží:

  • Carduus marianus má specifický účinek na játra a jaterní cévní oběh (portální systém).
  • Bolestivost a tlak v pravém podžebří (oblast jater), hořká pachuť v ústech, zácpa nebo střídání průjmu se zácpou, světlá, tvrdá stolice.
  • Pocit plnosti, nevolnosti, snížená chuť k jídlu.
  • Kůže může být nažloutlá, svědící, moč tmavá (příznaky jaterních poruch).

Indikace:

Akutní a chronická onemocnění žlučníku a jater

  • Žlučníkové kameny, zánět žlučníku
  • Žloutenka, bolest v pravém podžebří, hepatitidy, cirhóza jater, ascites (hromadění tekutin v dutině břišní z důvodů nedostatečné funkce jater).

Venózní systém

  • Stáza v žilách malé pánve s hemoroidy a varixy – nedostatečný odtok krve z oblasti pánve, který pak podporuje tvorbu hemoroidů a křečových žil na dolních končetinách.

Dávkování: Používáme nízká ředění 5–9 C 2x denně dlouhodobě (až 3 měsíce). 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 6.3.2021 16:23

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze