Rychlé rady
Víte, že ...
Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
CARDUUS MARIANUS (Ostropestřec mariánský)
Autor: Redakce
Ostropestřec mariánský – Silybum marianum – je jednoletá nebo dvouletá rostlina z čeledi hvězdnicovité (Asteraceae).
K názvu rostliny se váže legenda, podle které jsou bílé skvrny na listech z mateřského mléka Panny Marie.
V lidovém léčitelství i klasické medicíně se využívá léčebných účinků plodů na játra. Nejlepší je užívat drcené plody. Hlavní účinná látka obsažená v plodech je flavonoid silymarin, který je ale špatně rozpustný ve vodě. Proto forma vaření čaje není tak účinná jako užívání drcených plodů.
Charakteristika obtíží:
- Carduus marianus má specifický účinek na játra a jaterní cévní oběh (portální systém).
- Bolestivost a tlak v pravém podžebří (oblast jater), hořká pachuť v ústech, zácpa nebo střídání průjmu se zácpou, světlá, tvrdá stolice.
- Pocit plnosti, nevolnosti, snížená chuť k jídlu.
- Kůže může být nažloutlá, svědící, moč tmavá (příznaky jaterních poruch).
Indikace:
Akutní a chronická onemocnění žlučníku a jater
- Žlučníkové kameny, zánět žlučníku
- Žloutenka, bolest v pravém podžebří, hepatitidy, cirhóza jater, ascites (hromadění tekutin v dutině břišní z důvodů nedostatečné funkce jater).
Venózní systém
- Stáza v žilách malé pánve s hemoroidy a varixy – nedostatečný odtok krve z oblasti pánve, který pak podporuje tvorbu hemoroidů a křečových žil na dolních končetinách.
Dávkování: Používáme nízká ředění 5–9 C 2x denně dlouhodobě (až 3 měsíce).
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích