Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

"Návštěva homeopata mi pomohla dostat se konečně znovu do formy", říká sportovec Adam Ondra

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Adam Ondra, trojnásobný mistr světa a držitel mnoha zlatých medailí v lezení na obtížnost a boulderingu. Jako první přelezl novou nejtěžší cestu světa Silence (obtížnost 9c). Pro čtenáře Světa homeopatie odpověděl na několik otázek. 

Ilustrační foto
Zdroj: Paola Magni, Dario Ballabio

K lezeckým výkonům, kterých dosahujete, potřebujete i pevné zdraví a silný imunitní systém. Máte zkušenosti i s přírodní medicínou, jako je např. homeopatie, Schüsslerovy soli, Bachovy kapky, bylinky nebo akupunktura?

V poslední době se hodně řídím tradiční čínskou medicínou, dbám na stravu podle ní, požívám byliny, docházím na akupunkturu a jsem velmi spokojený s výsledky. Homeopatika také občas používám. Moderní medicínu nezavrhuji, ale v něčem se určitě mýlí, či lépe řečeno spoustu věcí přehlíží.

Můžete nám říct nějakou konkrétní homeopatickou zkušenost?

Před 10 lety jsem prodělal mononukleózu a dlouho mi trvalo, než jsem se z toho zotavil. Návštěva homeopata mi pomohla dostat se konečně znovu do formy, ale konkrétní věci si již bohužel nepamatuji. Od té doby jsem pomoc naštěstí nepotřeboval.

Jaká je vaše životní motivace a hnací síla, která vás vede dál, za hranice lidských možností a toho, co si vůbec běžně člověk dovede představit?

Pro mě je důležitá jakási životní rovnováha a spokojenost. Potřebuju k tomu, abych byl spokojený, dělat, co mě baví. A lezení mě baví do puntíku. A zároveň mám rád určité cíle a dosahovaní jich. To mě motivuje k tomu, abych trénoval a pracoval na sobě, ale nejen to. Hraje v tom velikou roli i fakt, že lézt těžké cesty mě baví více než lehčí cesty. Vypadají od pohledu nějak lákavěji a zároveň samozřejmě šíleněji. Nejde ale jen o to, jak vypadají, ale také o zajímavé pohyby a sekvence. Zpravidla čím těžší cesta, tím zajímavější pohyby a složitější sekvence. Je třeba daleko více vynalézavosti a představivosti. Nepřímo tedy – čím těžší cesta, tím větší zábava. A je to začarovaný kruh – když vím, jaká paráda je lézt takové cesty, tak chci lézt stále těžší a těžší. Abych se vrátil na začátek – mám to štěstí, že mě to strašně baví a to je asi ten největší talent, který mi byl dán. Když dělám něco s chutí a zájmem, je všechno úsilí daleko efektivnější. Žiju si svůj sen.

Jako velmi aktivní sportovec jistě myslíte i na stravu. Co nesmí ve vašem jídelníčku chybět?

Věřím tradiční čínské medicíně a správné stravě podle konstitucí. Dle mě tam rozhodně nesmí chybět jemně tepelně upravená zelenina, zdraví prospěšně tuky (oříšky, semínka), koření a bylinky, kvalitní bílkoviny, celozrnné cereálie. Strava není jen o tom, aby člověk přijal správné množství energie a jednotlivých složek, pokud to bude ve formě průmyslově zpracovaných surovin. Ty neprospívají nikomu. Jíst domácí kvalitní stravu s množstvím lokálních surovin je základ zdravého jídelníčku pro všechny.

Na jakém „lezeckém“ projektu právě pracujete?

Aktuálně je jich víc, v létě se chystám do Kanady a v září je velký cíl mistrovství světa v Innsbrucku.

Zdroj: Paola Magni, Dario Ballabio

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.11.2022 14:18

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze