Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Švýcarští vědci potvrdili klinický účinek homeopatik

Autor: Externí zdroj

Švýcarští vědci pomocí laboratorních studií a klinických zkoušek prokázali fungování homeopatie. Hovoří o dostatečných důkazech o účinnosti homeopatie v ambulantní péči i v klinické oblasti. O způsobu účinku homeopatik nejvíce vypovídaly studie v souvislosti s onemocněním dýchacích cest a alergiemi. Pozitivní výsledky prokázalo 24 z 29 zahrnutých studií.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Vedle toho vědci důkladně analyzovali studii publikovanou v lékařském časopisu The Lancet, která se zabývala placebo účinkem homeopatických léků. Došli k závěru, že studie, jejímž autory jsou A. Shangová a kolektiv, nepotvrzuje neúčinnost homeopatie.

Provedení studie vědcům zadalo švýcarské ministerstvo zdravotnictví. Výzkum účinnosti homeopatik se uskutečnil v rámci programu hodnocení jednotlivých oborů komplementární medicíny.

Na posouzení účinnosti, bezpečnosti a efektivnosti nákladů homeopatické léčby použili vědci všeobecně uznávané výzkumné metody.

Překlad: Mgr. Helena Procházková

Zdroj: www.homimed.de

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Externí zdroj

Autor: Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.11.2021 15:11

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze