Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Švýcarští vědci potvrdili klinický účinek homeopatik

Autor: Externí zdroj

Švýcarští vědci pomocí laboratorních studií a klinických zkoušek prokázali fungování homeopatie. Hovoří o dostatečných důkazech o účinnosti homeopatie v ambulantní péči i v klinické oblasti. O způsobu účinku homeopatik nejvíce vypovídaly studie v souvislosti s onemocněním dýchacích cest a alergiemi. Pozitivní výsledky prokázalo 24 z 29 zahrnutých studií.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Vedle toho vědci důkladně analyzovali studii publikovanou v lékařském časopisu The Lancet, která se zabývala placebo účinkem homeopatických léků. Došli k závěru, že studie, jejímž autory jsou A. Shangová a kolektiv, nepotvrzuje neúčinnost homeopatie.

Provedení studie vědcům zadalo švýcarské ministerstvo zdravotnictví. Výzkum účinnosti homeopatik se uskutečnil v rámci programu hodnocení jednotlivých oborů komplementární medicíny.

Na posouzení účinnosti, bezpečnosti a efektivnosti nákladů homeopatické léčby použili vědci všeobecně uznávané výzkumné metody.

Překlad: Mgr. Helena Procházková

Zdroj: www.homimed.de

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Externí zdroj

Autor: Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 13.7.2020 15:49

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze