Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Noční chrápání dítěte

Autor: Redakce

Děti občas chrápou – zejména při nemoci z nachlazení, rýmě či angíně. Pokud se ale chrápání objevuje každou noc, je nutné hledat příčinu. Tou bývá překážka v dýchacích cestách: zvětšené krční nebo nosní mandle, anomálie tváře, velký jazyk… Nejčastěji chrápání způsobuje zvětšená nosní mandle. Na naši poradnu se s prosbou o konzultaci obrátila lékárnice, která radí mamince malé holčičky. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den, pracuji jako magistra v lékárně a homeopatii se u nás hodně věnujeme. Absolvovali jsme samozřejmě kurzy HLA. Chtěla bych požádat o radu. Jde o dítě, které v noci hodně chrápe. Mechanická překážka jiná než lehký otok nosní mandle zjištěna nebyla. Ani netrpí na časté infekty, rýmy, záněty středouší atd. Je to vysoká a hodně hubená 8letá slečna, dobře se učí, problémy s chováním ani soustředěním nejsou. Maminka pochopitelně nechce situaci řešit hned invazivně. Uvažovala jsem o Calcarea phosphorica 15 C, ale raději se chci s Vámi poradit. Velice Vám děkuji za Váš čas.“

Na dotaz odpověděla zkušená lékařka MUDr. Kristina Potúčková, odbornice v homeopatii:

„Dobrý den, těší mě Váš zájem. Do poradny kdykoliv napište, rádi poradíme.

  • Podle popisu bude CALCAREA PHOSPHORICA 15 C vhodným podpůrným homeopatickým lékem. Dávkujte zpočátku denně. Pokud se stav upraví, můžete dávkování snížit na 5 granulí 2x týdně.
  • Jestli chrápe jen nyní na jaře, může být otok způsoben i pylovou alergií. Z tohoto důvodu bych přidala: APIS MELLIFICA 30 C + POUMON HISTAMINE 15 C – 10 granulí od každého do 3 dcl pramenité vody a popíjet během dne. Každý den připravit nový roztok.
  • U dětí, které jsou sportovně přetížené, můžete zvážit i homeopatický lék OPIUM 15 C – 5 granulí 2x denně.

Přeji pozitivní zpětnou vazbu.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.9.2019 09:49

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze