Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Noční chrápání dítěte

Autor: Redakce

Děti občas chrápou – zejména při nemoci z nachlazení, rýmě či angíně. Pokud se ale chrápání objevuje každou noc, je nutné hledat příčinu. Tou bývá překážka v dýchacích cestách: zvětšené krční nebo nosní mandle, anomálie tváře, velký jazyk… Nejčastěji chrápání způsobuje zvětšená nosní mandle. Na naši poradnu se s prosbou o konzultaci obrátila lékárnice, která radí mamince malé holčičky. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den, pracuji jako magistra v lékárně a homeopatii se u nás hodně věnujeme. Absolvovali jsme samozřejmě kurzy HLA. Chtěla bych požádat o radu. Jde o dítě, které v noci hodně chrápe. Mechanická překážka jiná než lehký otok nosní mandle zjištěna nebyla. Ani netrpí na časté infekty, rýmy, záněty středouší atd. Je to vysoká a hodně hubená 8letá slečna, dobře se učí, problémy s chováním ani soustředěním nejsou. Maminka pochopitelně nechce situaci řešit hned invazivně. Uvažovala jsem o Calcarea phosphorica 15 C, ale raději se chci s Vámi poradit. Velice Vám děkuji za Váš čas.“

Na dotaz odpověděla zkušená lékařka MUDr. Kristina Potúčková, odbornice v homeopatii:

„Dobrý den, těší mě Váš zájem. Do poradny kdykoliv napište, rádi poradíme.

  • Podle popisu bude CALCAREA PHOSPHORICA 15 C vhodným podpůrným homeopatickým lékem. Dávkujte zpočátku denně. Pokud se stav upraví, můžete dávkování snížit na 5 granulí 2x týdně.
  • Jestli chrápe jen nyní na jaře, může být otok způsoben i pylovou alergií. Z tohoto důvodu bych přidala: APIS MELLIFICA 30 C + POUMON HISTAMINE 15 C – 10 granulí od každého do 3 dcl pramenité vody a popíjet během dne. Každý den připravit nový roztok.
  • U dětí, které jsou sportovně přetížené, můžete zvážit i homeopatický lék OPIUM 15 C – 5 granulí 2x denně.

Přeji pozitivní zpětnou vazbu.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.5.2019 21:32

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze