Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Homeopatie pomáhá i německým fotbalistům

Autor: Mgr. Helena Procházková

Následující dny a týdny bude pozornost fotbalových příznivců zaměřena na mistrovství světa ve fotbalu, přestože se na něj český národní tým nekvalifikoval. Homeopatie však zřejmě na tomto turnaji chybět nebude. Rádi bychom vám představili doktora Hanse-Wilhelma Müllera-Wohlfahrta, který patří k nejznámějším a nejlepším sportovním lékařům na světě.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock / ilustrační foto

Doktor Müller-Wohlfahrt se poprvé začal starat o profesionální fotbalový klub, Herthu Berlín, v roce 1975. Tehdy se ještě na rychlou úlevu od bolesti používala terapie kortikoidy. Doktor Müller-Wohlfahrt však tuto léčebnou metodu odmítl a spolehl se na homeopatii. A úspěšně! Dnes je týmovým lékařem FC Bayern Mnichov. Homeopaticky léčí rovněž německé národní fotbalové mužstvo, jehož lékařem je již 23 let. Seznam jeho pacientů je dlouhý, stejně jako kazuistiky jednotlivých případů léčby.

Také pomohl Usainu Boltovi, aby i přes skoliózu nadále běhal ve světové špičce. Léčil španělského profesionálního golfistu a několikanásobného vítěze turnajů série Major Josého Maríu Olazábala, který kvůli údajně neléčitelné revmatické artritidě už ani nemohl chodit. Výsledkem jeho péče bylo, že Olazábal se o tři měsíce později opět zúčastnil golfového turnaje a následující rok vyhrál turnaj v Augustě.

Předpokladem každé úspěšné léčby jsou podle doktora Müllera-Wohlfahrta přesnost, soustředění a čas věnované pacientovi a také jisté umění vcítit se do pacienta. 

Zdroj: www.homoeopathie-online.info

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Helena Procházková

Autor: Mgr. Helena Procházkovápřekladatelka

Vystudovala na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy obor překladatelství němčina (2000) a na Vysoké škole ekonomické obor mezinárodní obchod (2003). V současné době je na rodičovské dovolené. Překládá z/do němčiny a z francouzštiny a pracuje pro neziskové organizace. Cestu k homeopatii si našla po narození svých dětí, kdy se homeopatické "kuličky" staly nedílnou součástí domácí lékárny.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 8.2.2023 15:11

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze