Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Konec školního roku s úsměvem

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Za poslední týdny si několik mých žáků v hudebce povzdechlo: „Zítra píšeme dvě písemky...“, „Zas jsme psali test...“ anebo „Už aby byly ty prázdniny, mně se nechce zase připravovat na zkoušení.“ Vidím to i na svých dětech. Počet písemek roste, zkouší se každý den, starší kluci jsou stále zahrabaní v knihách, hladina nervozity stoupá.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Věřím, že některé děti prožívají zkouškové dny „v pohodě“. Na druhé straně je mnoho těch, které situaci nesou těžce. Zde je na místě sáhnout po pomoci homeopatie, Bachovy terapie či aromaterapie.

Homeopatické tipy:

 • Calcarea phosphorica 30 C – dítě odmítá jít do školy, stěžuje si na bolesti břicha. Rychle se unaví, neudrží pozornost.
 • Gelsemium sempervirens 30 C – pro studenty, kteří mají při písemce „okno“, bojí se zkoušky, mohou mít průjem, někdy se objevuje i třes kolen.
 • Argentum nitricum 30 C – velmi nervózní žáci, jsou ve spěchu, špatně se soustředí na to, co právě dělají, raději v myšlenkách utíkají do budoucnosti. Ráno před zkouškou se budí brzy z obavy, že dorazí pozdě. Když mluví/odpovídají, skáčou z tématu do tématu, proto se může stát, že neřeknou všechno.
 • Ignatia amara 30 C – nemůže myslet na nic jiného než na přípravu na zkoušky/písemky. Vhodný je i v případě, že žák má pocit knedlíku v krku, kdy se chce vyjádřit, ale nejde to.
 • Lycopodium 30 C – pro studenty, kteří se bojí selhání a toho, že by mohli vypadat hloupě. Mají nízké sebevědomí a obavy často zakrývají dominancí.
 • Aconitum napellus 30 C – pro studenty s velkým strachem, roztěkané, neklidné, úzkostné. V důsledku stresu se může objevit i průjem.
 • Arsenicum album 30 C – úzkostný žák, neklidný, snadno unavitelný. Má velký strach a chce mít události pod kontrolou, je velmi svědomitý a pečlivý.

Při strachu z písemky a ze zkoušení mohou pomoci také Bachovy esence. Pokud nemáte po ruce nic jiného, pomohou i „krizovky“ – Rescue Remedy.

V případě, že chcete připravit svému dítěti kapky sami, použijte kombinaci:

 • Elm + Larch + Mimulus: Elm – přetížení úkoly a zodpovědností, schopný žák ztrácí důvěru ve vlastní schopnosti; Larch – strach, který brání o něco se vůbec pokoušet, popírání vlastních schopností; obecně vhodná esence při zkouškách; Mimulus – pomáhá při konkrétním strachu, může se projevit červenáním, koktáním, nervozitou, smíchem…
 • Pokud je vaše dítě ctižádostivé, chce dosáhnout plného počtu bodů a to ho stresuje, přidejte Rock water.
 • Studentovi, který se obává toho, že „to opět nezvládne“, přidejte Gentian.
 • Pro žáka, který myslí zůstává v předchozích selháních a není schopen plně vnímat současné výzvy, do směsi přikápněte Honeysuckle.

Některé děti může podpořit i kapka esenciálního oleje na polštář před spaním nebo na šátek, který si vezmou s sebou v den zkoušky. Dětem se obvykle líbí tyto vůně:

 • Pomeranč – uleví při neklidu a nervozitě.
 • Mandarinka – rozptyluje úzkost, harmonizuje psychiku.
 • Levandule – zklidní, „vyladí“ a potěší.

Malým i velkým žákům nejvíce pomůže vědomí podpory rodičů za všech okolností bez ohledu na to, jestli se písemka či zkouška povedla lépe nebo hůře. Připravte jim ráno chutnou a pěknou snídani. Uvařte čaj z mateřídoušky, která obejme laskavě jako maminka, dodá pocit bezpečí a přijetí, nebo z bezu, který rozpustí pochybnosti, rozporuplné myšlenky a strach a dodá důvěru, že vše plyne, jak má.

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 11.8.2022 17:01

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze