Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Viburcol pro klidné dítě

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Odborné sympózium - "Integrativní medicína v onkologii" - 26. října 2018

Autor: Redakce

Onkologická problematika je čím dál více aktuální a dotýká se našich pacientů i nás. Počty nemocných neustále stoupají, a i když klasická medicína činí veliké pokroky v diagnostice i léčbě, nedokáže všem pomoci. Proto se řada odborníků rozhodla uspořádat 26. října 2018 sympózium, na kterém Vám přední odborníci představí širokou paletu možností, jak může integrativní medicína přispět k léčbě nádorových onemocnění, snížit nežádoucí účinky chemoterapie a radioterapie a jakou může mít roli v oblasti paliativní medicíny.

Ilustrační foto
Zdroj: www.clsim.cz

Sympózium organizuje Česká lékařská společnost integrativní medicíny, v rámci odborného programu vystoupí i lektoři Homeopatické lékařské asociace.

Přednášet budou lékaři z různých oborů integrativní medicíny, jako i zahraniční host Dr. med. Johannes Wilkens, lékař, antropozof, homeopat a teolog, lékařský ředitel Alexander von Humboldt Klinik v německém Bad Stebenu, kde se mu podařilo spoluvytvořit naprosto unikátní centrum propojující integrativní, rehabilitační a klasickou medicínu se zaměřením na geriatrii. Vystudoval nejprve teologii v Marburgu a Tübingenu a následně také lékařskou fakultu v Erlangenu. Ve své diplomové práci se zaměřil na Arniku a její homeopatické ředění.

Pozitivní účinky homeopatické Arniky na zmírnění komplikací při hojení ran dokázal prakticky prozkoumat ve své chirurgické praxi, za což mu byla udělena cena nadace Karla a Veroniky Carstens.

Dalším jeho projektem je výzkum doplňkové homeopatické léčby cévní mozkové příhody, kde dokázal, že cílené užívání homeopatických léků zlepšuje úspěšnost rehabilitačního procesu. Tato práce získala cenu Continentale Krankenversicherung. V současné době se věnuje především léčení pacientů s onkologickým onemocněním a na toto téma také publikoval řadu knih a článků.

Dr. Wilkens je stálým členem BfArm (Spolkový úřad pro bezpečnost léčiv) a členem výboru GAAD (Společnost antropozofi ckých lékařů v Německu). Svoje zkušenosti se zapojením integrativní medicíny v léčbě onkologických onemocnění od dětství po stáří představí řada našich zkušených lékařů a lékařek.

Homeopatickou lékařskou asociaci bude na sympóziu reprezentovat svou přednáškou na téma "Homeopatické provázení pacienta konvenčně léčeného na karcinom hltanu – od stanovení diagnózy po remisi", předsedkyně Rady HLA, MUDr. Ilona Ludvíková.

Další informace se dozvíte na stránkách: www.clsim.cz.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.1.2019 22:34

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze