Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

CARBO VEGETABILIS (dřevěné uhlí)

Autor: Redakce

Dřevěné uhlí získané pálením měkkého dřeva bezpryskyřičnatých stromů. Označuje se také jako aktivní uhlí a v medicíně se po mnoho let používá pro své absorpční vlastnosti. Má schopnost na sebe navázat bakterie, toxiny, hnilobné plyny a jedovaté látky. Podává se u trávicích potíží – průjmů, otrav jídlem nebo po požití toxických látek. 

Prochází trávicím traktem a nevstřebává se do organismu. Mohou ho užívat děti, dospělí i zvířata. Je vhodné mít aktivní uhlí v domácí lékárničce a na cestách. Kupuje se slisované do tablet. Doporučuje se před podáním rozdrtit tyto tablety na prášek (např. mezi dvěma lžícemi) a zapíjet dostatečným množstvím vody. Rozdrcené uhlí má tak větší absorpční povrch a lépe a rychleji na sebe váže toxické látky.

Carbo vegetabilis v homeopatickém ředění se v homeopatii hojně využívá zejména u níže uvedených stavů.

CHARAKTERISTIKA OBTÍŽÍ:

  • trávicí potíže spojené s plynatostí, říháním, nadýmání hlavně v oblasti břicha nad pupíkem a zpomalené trávení
  • podpora okysličování všech tkání a následky nedostatečného prokrvení mozku
  • celková slabost těla, apatie, vyčerpání dlouhodobou chronickou nemocí
  • pocit celkové vnitřní horkosti, a přesto pocit chladu a zimomřivosti hlavně na okrajových částech těla – končetinách

Zhoršení:

  • požitím alkoholu (i malé množství vyvolá zčervenání tváří),
  • mastným a těžkým jídlem,
  • teplem a pobytem v teplé místnosti bez přísunu čerstvého vzduchu (stále mají potřebu otevírat okno, i když je jim zima).

Zlepšení:

  • čerstvým vzduchem a jeho prouděním (ovívání),
  • u trávicích potíží pomůže odříhnutí.

INDIKACE:

Trávicí potíže – plynatost, říhání a bolest břicha nad pupíkem. Je vhodné i v léčbě baby koliky a u miminek, která hůře tráví mateřské mléko nebo náhradní mléka a pláčou.

Dávkování: v ředění 9 C 3x denně (můžeme také dát 5 kuliček do stříkačky s vodou a během dne podle intenzity potíží dítěte dávat po troškách do pusinky).

Novorozenci, kteří byli po porodu kříšeni nebo měli těžký porod. Carbo vegetabilis tak podpoří regeneraci a okysličení tkání.

Dávkujeme v ředění 9 C do stříkačky s vodou a po kapkách dáváme často do pusinky.

U pacientů, kteří jsou po dlouhotrvající nemoci velmi zesláblí, vyčerpaní a nemají ani „sílu žít“. Cítí velkou zimomřivost, mají studené tělo pokryté lepkavým potem, a přesto neustále vyžadují přísun čerstvého vzduchu nebo ovívání. I u těchto nemocných dochází k horšímu prokysličování tkání a jsou zpomaleny regenerační procesy v těle.

Podáváme ředění 9 C, nejlépe 5 kuliček rozpuštěných ve vodě, kterou pacient během dne po doušcích i po půl hodině popíjí. Pokud je pacient hospitalizovaný v nemocnici, necháme mu sklenici na nočním stolku nebo použijeme dlouhé brčko (hadičku ustřiženou z infuzního setu), aby mohl stále popíjet.

Stavy, při nichž dochází ke sníženému okysličení tkání jako u závažného astmatu nebo chronické plicní nedostatečnosti.

Podáváme 9−15 C po 10 min. spolu s klasickou léčbou daného stavu.

Chronická žilní nedostatečnost – studené a promodralé, nedostatečně prokrvené končetiny s otoky. Může být i postupný rozvoj bércových vředů.

Podáváme Carbo vegetabilis 9 C 3x denně, a to spolu s Arnikou 9 C 3x denně. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.11.2021 16:24

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze