Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Bradavice - homeopatie v lékárně

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Bradavice jsou nepříjemné kožní útvary, které se nejčastěji vyskytují na rukách a nohou. Jsou způsobené kožním virem a mohou se snadno přenášet krevní cestou nebo na koupalištích. Jsou různé metody, kterými se bradavice odstraňují. Patří mezi ně kryoterapie (použití tekutého dusíku), chirurgické odstranění nebo používání leptadel s obsahem kyseliny salicylové. Zvláště při chirurgickém odstranění hrozí rozšíření viru krevní cestou.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

V lidové medicíně se používá šťáva z vlaštovičníku, česnek nebo potírání tea tree olejem.

Velmi šetrnou metodou je použití homeopatik.

Chce to ovšem trpělivost, protože bradavice nezmizí hned. Délka léčby často záleží na tom, jak dlouho už bradavice jsou. Někdy zmizí velmi rychle, někdy trvá léčba 6–8 týdnů. Může se stát, že se po nasazení homeopatické léčby ještě nějaká bradavička objeví. Je to známka toho, že organismus na léčbu dobře reaguje a že pracuje na léčbě směrem zevnitř těla ven.

  • Základním lékem je Thuya occidentalis. Mám dobrou zkušenost s dávkováním 9 C 1x denně po dobu 1 měsíce a k tomu 15 C 2x týdně nebo 30 C 1x týdně až do vyléčení.

Další homeopatika se určují podle druhu a vzhledu bradavice.

  • S Thuyou kombinuji nejčastěji lék Antimonium crudum 15 C. Bradavice jsou rohovité, tvrdé, mohou se na povrchu lehce olupovat. Na prstech tvoří shluky nebo výrůstky, na plosce nohou jsou ploché, mohou být i bolestivé při chůzi. Dávkování 2x denně až do vymizení bradavic. Nezřídka se stává, že do lékárny volají pacienti a ptají se, jak by mohli bradavice léčit homeopaticky. To pak nejčastěji volím právě kombinaci Thuya + Antimonium crudum a velmi často to zabere.

Dále můžeme použít:

  • Nitricum acidum 15 C – bradavice zabarvené dožluta, okolní kůže může být také nažloutlá, mohou se vyskytovat na rozhraní kůže a sliznic, jsou bolestivé (jako vražený trn).
  • Graphites 15 C – rohovité bradavice kolem nehtů. Velmi dobrá je kombinace s lékem Antimonium crudum.
  • Dulcamara 15 C – ploché, průsvitné, měkké bradavice nebo molusca.
  • Causticum 15 C – ploché, vroubkované nebo stopkovité bradavičky, které snadno krvácí, často bývají pod nehty, na špičce nosu nebo na rtech.
  • Calcarea carbonica 15 C – velké, izolované, okrouhlé bradavice, často v obličeji nebo na ruce.
  • Ferrum picricum 15 C – malé zašpičatělé bradavičky, často ve shlucích.

Dávkování 2x denně až do vymizení bradavic.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.11.2022 14:40

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze