Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Mononukleóza

Autor: Redakce

Infekční mononukleóza je virové onemocnění šířící se slinami, proto je také nazývaná nemocí z líbání. K přenosu infekce může dojít i krví. Inkubační doba je 30–50 dní, akutní infekce trvá obvykle 2–3 týdny. Typickým projevem je povlaková angína se zápachem z úst a zvětšené podčelistní uzliny, dále se objevují celkové příznaky jako zvýšená teplota nebo horečka, malátnost, nechutenství, bolesti hlavy, bolesti svalů a kloubů. Při lékařském vyšetření je často patrné zvětšení sleziny a jater.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Vzhledem k tomu, že se jedná o virové onemocnění, jsou antibiotika při léčbě mononukleózy neúčinná.

Dotaz z homeopatické poradny Světa homeopatie:

„Dobrý den, pětiletý syn má mononukleózu. V krku jak při ošklivé angíně, má hodně zvětšenou jednu uzlinu, ucpaný nos s čirým sekretem. Teploty nemá, a když mu vystoupí, tak maximálně na 37,5 °C. Jak mu mohu pomoci, prosím?“

Na čtenářský dotaz odpověděla zkušená lékařka-homeopatka MUDr. Kristina Potúčková:

„Dobrý den, synkovi podávejte tyto léky:

  • AILANTHUS GLANDULOSA 9 C – zpočátku lze 5 granulí i po hodině, se zlepšením stavu 4x denně.
  • PHOSPHORUS 9 C – na podporu jaterní tkáně, 5 granulí 2x denně.

Dodržujte režim při tomto onemocnění: 3 měsíce bez fyzické aktivity a jaterní dietu.

S homeopatií uvidíte změnu zdravotního stavu k lepšímu.“ 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.9.2019 10:19

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze