Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Viburcol pro klidné dítě

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Mononukleóza

Autor: Redakce

Infekční mononukleóza je virové onemocnění šířící se slinami, proto je také nazývaná nemocí z líbání. K přenosu infekce může dojít i krví. Inkubační doba je 30–50 dní, akutní infekce trvá obvykle 2–3 týdny. Typickým projevem je povlaková angína se zápachem z úst a zvětšené podčelistní uzliny, dále se objevují celkové příznaky jako zvýšená teplota nebo horečka, malátnost, nechutenství, bolesti hlavy, bolesti svalů a kloubů. Při lékařském vyšetření je často patrné zvětšení sleziny a jater.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Vzhledem k tomu, že se jedná o virové onemocnění, jsou antibiotika při léčbě mononukleózy neúčinná.

Dotaz z homeopatické poradny Světa homeopatie:

„Dobrý den, pětiletý syn má mononukleózu. V krku jak při ošklivé angíně, má hodně zvětšenou jednu uzlinu, ucpaný nos s čirým sekretem. Teploty nemá, a když mu vystoupí, tak maximálně na 37,5 °C. Jak mu mohu pomoci, prosím?“

Na čtenářský dotaz odpověděla zkušená lékařka-homeopatka MUDr. Kristina Potúčková:

„Dobrý den, synkovi podávejte tyto léky:

  • AILANTHUS GLANDULOSA 9 C – zpočátku lze 5 granulí i po hodině, se zlepšením stavu 4x denně.
  • PHOSPHORUS 9 C – na podporu jaterní tkáně, 5 granulí 2x denně.

Dodržujte režim při tomto onemocnění: 3 měsíce bez fyzické aktivity a jaterní dietu.

S homeopatií uvidíte změnu zdravotního stavu k lepšímu.“ 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.6.2018 14:02

COPYRIGHT © 2010 - 2018 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze