Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Lycopodium clavatum – můj „guru”

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Lycopodium clavatum (plavuň vidlačka) je homeopatický lék, který jsem si velmi oblíbila u svých psů a nakonec i u sebe. Musím říct, že jeho použití v oblasti homeopatie je opravdu velmi široké. Je to především lék ledvin, ale široké využití dostal i v celém trávicím traktu (GIT), v oblasti kůže, ale i psychiky. 

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Výborný byl pro mou mladou fenku, která měla vysokou hladinu urey (močoviny) v krvi. Nepřetržitě jsem ho podávala po dobu 4 měsíců v různých potencích od 5 do 30 C a stav urey v krvi se normalizoval.

Použila jsem ho u jedné ze svých fen, která trpěla kožními problémy a stále se drbala. Byl jí diagnostikován ekzém. Po celém krku až na náprsenku měla jeden krvavý strup vedle druhého. U dlouhosrstého plemene to byla takřka katastrofa vzhledem k tomu, že jsme jezdily po výstavách. Podávala jsem jí po dobu 10 dní potenci 9 C spolu s lékem Arnica montana 9 C a vše se krásně vyhojilo a místa opět zarostla.

V neposlední řadě funguje Lycopodium clavatum výborně i na psychiku. Hlavně pak u jedinců „strašpytlů”, kteří potřebují dodat odvahy, u bojácných psů s nedostatkem sebedůvěry nebo prostě jen u těch pejsků, již hledají stálé hlazení a vyžadují kontakt s majitelem, až to někdy obtěžuje.

Jedinci, pro které je jako stvořený, většinou nejsou jedlíci. V jídle se nimrají, trpívají pocitem plnosti, sezobnou několik soust a jsou plní, trpí plynatostí, kručí jim v žaludku i ve střevech. Často říhají, ublinkávají, trápí je pálení žáhy, mohou trpívat refluxem.

Majitelé především malých pejsků ho velmi ocení při nechutenství, kdy dokáže doslova zázraky. Pokud mají doma březí fenu, která odmítá žrát, a nebo čerstvě odstavená štěňata či naopak jedince, kteří se v jídle „nimrají”, pak vězte, že zrovna tento lék velmi pomůže. Lycopodium clavatum spolu s lékem Sepia officinalis 9 C je ideální volbou při nechutenství březí feny.

Pokud máte doma štěňátka, která hodně spí a na kojení je fena musí více budit a povzbuzovat, či vy musíte štěňata přikládat ke strukům, Lycopodium clavatum v potenci 9 C udělá zázraky.

Jestliže máte jakékoli problémy s trávením, ať už se jedná o občasné ublinkávání, nechutenství či průjmy s krví, opět je vhodné nasadit tento lék a velmi pomůže. U průjmu s krví ho použiji v potenci 15 C a kombinuji ho ještě s lékem Ferrum phosphoricum 15 C a Arsenicum album 9 C. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.10.2021 02:34

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze