Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Důležitost vzdělávání lékařů v homeopatii

Autor: Externí zdroj

Ze Zpravodaje Evropské rady pro homeopatii (ECH – European Council for Homeopathy) jsme se dozvěděli, že Dr. Jaume Costa, generální tajemník Evropské rady pro homeopatii, poskytl rozhovor Sarah Wheatonové z portálu Politico, hlavních internetových novin určených tvůrcům evropské politiky. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Doktor Costa zdůraznil, že homeopatie je komplementární a vědecký způsob léčby, který poskytuje 45 000 evropských lékařů, a předpokládá se, že tento počet ještě poroste. Dále upozornil na to, že existují evropské standardy určující nároky na lékaře s kvalifikací rozšířenou i na homeopatii, a připomenul přínos homeopatie v boji s antimikrobiální rezistencí.

Jedním z hlavních cílů ECH je umožnit pacientům přístup ke kvalitní homeopatické péči. Homeopatická lékařská asociace (HLA) je členem této mezinárodní organizace. Jednání ECH se aktivně zúčastňuje člen Rady HLA MUDr. Jaroslav Čupera.

Přístup ke kvalitní homeopatické péči pro širokou veřejnost je možný pouze přes kvalitní vzdělávání pro odborníky. HLA v koncepci základního vzdělávání lékařů spolupracuje s CEDH (Mezinárodní centrum vzdělávání v klinické homeopatii) a zajišťuje také nástavbové celoživotní vzdělávání lékařů v homeopatii.

Zdroj: Newsletter ECH květen 2018

Překlad: Mgr. Helena Procházková

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Externí zdroj

Autor: Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 23.10.2018 16:58

COPYRIGHT © 2010 - 2018 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze