Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Důležitost vzdělávání lékařů v homeopatii

Autor: Externí zdroj

Ze Zpravodaje Evropské rady pro homeopatii (ECH – European Council for Homeopathy) jsme se dozvěděli, že Dr. Jaume Costa, generální tajemník Evropské rady pro homeopatii, poskytl rozhovor Sarah Wheatonové z portálu Politico, hlavních internetových novin určených tvůrcům evropské politiky. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Doktor Costa zdůraznil, že homeopatie je komplementární a vědecký způsob léčby, který poskytuje 45 000 evropských lékařů, a předpokládá se, že tento počet ještě poroste. Dále upozornil na to, že existují evropské standardy určující nároky na lékaře s kvalifikací rozšířenou i na homeopatii, a připomenul přínos homeopatie v boji s antimikrobiální rezistencí.

Jedním z hlavních cílů ECH je umožnit pacientům přístup ke kvalitní homeopatické péči. Homeopatická lékařská asociace (HLA) je členem této mezinárodní organizace. Jednání ECH se aktivně zúčastňuje člen Rady HLA MUDr. Jaroslav Čupera.

Přístup ke kvalitní homeopatické péči pro širokou veřejnost je možný pouze přes kvalitní vzdělávání pro odborníky. HLA v koncepci základního vzdělávání lékařů spolupracuje s CEDH (Mezinárodní centrum vzdělávání v klinické homeopatii) a zajišťuje také nástavbové celoživotní vzdělávání lékařů v homeopatii.

Zdroj: Newsletter ECH květen 2018

Překlad: Mgr. Helena Procházková

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Externí zdroj

Autor: Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 23.3.2023 03:30

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze