Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Rodinný víkend, aneb homeopatická lékárnička první pomoci!

Autor: Lucie Nestrašilová

Spontánně jsme se s manželem rozhodli, že vyrazíme s dětmi a přítelkyněmi těch starších na víkend na Lipno. Naše skupina složena z 8 lidí tedy jednoho dne vyrazila! Jelikož se náš prodloužený výlet konal na konci letních prázdnin, tedy v době, kdy jsem byla z dětiček již celkem unavena a toužebně jsem každý večer odpočítávala dny, které zbývají do začátku měsíce září, řekla jsem si, že se musím na onen víkend náležitě připravit.      

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Jelikož mě můj muž v posledních dnech opatrně upozorňoval na to, že jsem tak trochu protivná, evidentně z neustálé péče o děti podrážděná, vybavila jsem se především homeopatickým přípravkem Sédatif PC (to kdybych cítila, že mě opět přepadávají emoce a já se chystám být vůči rodince „prostořeká“) a nezapomněla jsem ani na „povinnou“ lékárničku první pomoci, která obsahuje nejčastěji užívaná homeopatika, Betadine na vyčištění ran a několik druhů náplastí (dovoluji si konstatovat, že můj příběh není ani trochu smyšlený, ale naprosto reálný!).

Dorazili jsme na Lipno a první den jsme přežili bez úhony. Projeli jsme si na in-linech naši oblíbenou cyklostezku podél Lipenského jezera, dali jsme si dobré kafíčko, večeři, zahráli si billiard a těšili jsme se na druhý den. Ráno jsme zahájili snídaní, pak jsme plynule pokračovali „obíhačkou“ v ping pongu, plaváním a „topením“ nejmladšího syna v hotelovém bazénu (nejmladší, 4letý syn se posílen přítomností starších bratrů zcela spontánně rozhodl skočit do bazénu bez záchranných rukávků, jeho duchapřítomný bratr si naštěstí včas vzpomněl na seriál z dětství „Pobřežní hlídka“ a ujal se role záchranáře, takže jsme v rodinném víkendu mohli pokračovat dál).

Jelikož bylo nádherné počasí, vyrazili jsme z bazénu rovnou na jezero – na šlapadla, na nichž byla rodina pokřtěna jezerem (těm, kterým se do nazelenalého jezera nechtělo, se „křest“ stejně nevyhnul). Poté jsme si dali pod slunečníky u jezera malou mňamku a tam mé homeopatické „tažení“ začalo. Jednu ze slečen, Sáru, píchla vosa. První, co jsme sehnali, byl led. Začali jsme otékající místo chladit. Po přemístění se do hotelu jsem ze své lékárničky vyndala homeopatický lék Apis melifica 15 C (a podala jsem každých 5 minut, 5 kuliček, celkem 4 dávky a toto jsem doplnila lékem Aconitum napellus 15 C (který pomáhá v léčbě strachu z opětovného bodnutí – 5 kuliček hned, pak cca po hodině dalších 5, neb jsem v očích naší Sáry viděla paniku a chtěla jsem jí od ní pomoci). Otok z bodnutí téměř okamžitě zmizel a po bodnutí nebylo ani památky! Vzhledem k tomu, že Sáru píchla vosa i 2 týdny před tím a rána jí velmi otekla, měla pocit, že se stal zázrak.

Následně jsme se vydali na beachvolejbal. Přiznám se, že když jsem měla v ruce lékárničku, z níž jsem vyndavala Apis a Aconitum, napadlo mě, zda bych neměla vzít sebou na beachvolejbal Arniku, to pro případ zranění. Neučinila jsem tak a to byla chyba! V zápalu hry si totiž naše druhá „slečna“ Anetka narazila míčem prst a dohrála. Hned po návratu do hotelu byla nasazena Arnika 9 C, kterou po postupných dávkách Anetka užívala až do večera. Prst sice pobolíval, ale neotekl! Večer se tak mohla zúčastnit rodinného turnaje v bowlingu.

Když jsme po aktivně stráveném dni dorazili do pokoje, můj muž si stěžoval na pálení očí, bolest v krku…na nachlazení způsobené pravděpodobně klimatizací v autě, což podpořila i následná fyzická únava. Dala jsem mu tedy Oscillococcinum, jednu tubu. Ráno se cítil o poznání lépe! V podávání Oscilla jsme pokračovali i následující den, manžel tak byl schopen, absolvovat s námi všechny plánované i zcela spontánní aktivity.

Ráno už si z mé homeopatické první pomoci, kdy ze své modré lékárničky vždy vytáhnu ten správný lék, dělala tak trošku „legraci“ celá rodina a při jednom z dalších zápasů se mě ptali, zda nemám homeopatikum i na „výhru v setu“. Další den jsme se vydali opět na naši oblíbenou cyklostezku. Část rodinky jela na koloběžkách, část na kole, na bruslích, já jsem se rozhodla vyzkoušet novinku „skákací fitness boty“ a uběhnout s nimi 8 km dlouhou cestu od hotelu do Lipna. Část rodiny mě v mém záměru podpořila, někdo si myslel, že jsem se zcela zbláznila, můj muž jen zakroutil hlavou. Byla jsem si sice vědoma faktu, že se nejedná o příliš rozumný nápad, ale touha zkusit si to byla silnější než obavy z možného přetížení. Preventivně jsem si vzala Arniku 9 C (namožení, fyzická únava, pro případ úrazu) a vyrazila jsem.

Přiznávám, nebylo to snadné, po necelých 5 km jsem si vzala dalších 5 kuliček Arniky, ale…dokázala jsem to! Cestu zpět jsem absolvovala na in-linech, což byla s pomocí mého muže, který vezl nejmladšího ze synů v sedačce a já se jich držela, vlastně pohoda. Po příjezdu do hotelu jsem si vzala dalších 5 kuliček Arniky a čekala jsem, co bude dál. Cítila jsem se mírně unavena, ale vydržela jsem až do večera. Před spaním pak mé tělo dostalo další „pětikuličkovou“ dávku Arniky a ráno, nebudete věřit, vzbudila jsem se jak znovuzrozená! Bez jakékoli bolesti a sebemenší únavy, jsem byla v 6 hodin ráno vzhůru a tak jsem nechala rodinku spát, vzala jsem si počítač a šla jsem vám do lobby hotelu psát článek o tom, že vzít si sebou na krátký či dlouhý výlet homeopatickou lékárničku první pomoci se vážně vyplatí!:-)

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Poznámka: Tento článek byl napsán pod odborným dohledem MUDr. Evy Kettmannové.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 13.6.2021 23:32

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze