Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Zůstaňme dětmi…

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Pamatujete si, jak voněly růže, když vám bylo pět? Anebo jak chutnal meloun u babičky na zahradě? Jakou barvu měla obloha o letních prázdninách, jak šustilo listí na stromech, když foukal lehký letní vánek? Také se vám zdá, že vjemy v dětství byly intenzivnější, že jídlo chutnalo výrazněji, že zážitky zanechávaly hlubší stopu? Lze si udržet, nebo znovu nalézt dětské nadšení a vnímání všeho, co nám život nabízí?

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Pojďme se spolu zamyslet.

Možná si neuvědomujeme, že za ztrátou dětského údivu a vděku, za ztrátou životní síly, může stát vliv našeho okolí. Přes fyzično – přes smysly získává organismus informace. Takže pokud je našich pět bran (uši, oči, kůže, nos, jazyk) v pořádku, dokážeme se lépe vyrovnat i s negativními vjemy a opět nabýt vytouženého optimismu.

Zkusme si vzpomenout, kdy naposled jsme zakusili úplné ticho… Mnohdy si ani neuvědomíme, jak velké zátěži je vystaven SLUCH. Neustálé zvuky kolem nás, hluk města, televize, rozhlas, hudba v autě dráždí nejen uši, ale také zatěžuje nervový systém. Ideálem je mít bydlení na tichém místě, kam nedoléhají rušivé zvuky. Pokud to nejde, hledejte možnosti, jak zvuky tišit – třeba silnějšími závěsy. Ve dne hledejme klidnější místa, vyhýbejme se hlasité hudbě, televizi. Před spaním se zaměřme na přípravu těla na klid – lepší je vyhnout se sledování televize úplně, být v tichu…

Nejvíc vjemů přijímáme zrakem, proto se OČI rychle přetíží (projeví se to bolestí očí, pálením, bolestí hlavy i poklesem energie). O to více pozornosti zaslouží. Omezme pobyt u počítače, monitorů televize, sledování filmů v kině na minimum – vyčerpávají nejen zrak, ale i nervový systém. Dívejme se na to, co má na nás pozitivní vliv – vyběhněme do přírody a všímejme si, kolik krásy je všude kolem. Nejenže naplníme svou duši radostí, ale pomůžeme očím odpočívat.

Branou k okolnímu světu je KŮŽE. Dovolme jí svobodně dýchat, aby nám mohla o světě sdělovat pravdivé informace – volme oblečení z přírodních tkanin, používejme přírodní kosmetiku. Přijímejme a rozdávejme příjemné doteky: pohlazení, objetí. Dopřejme si pravidelnou příjemnou masáž. Choďme co nejvíce bosky, nechme se hladit letním vánkem přímo na kůži…

CHUTÍ si každý den můžeme udělat krásnějším! Kořeňme pestře, vychutnávejme si přirozené chutě jídel, jezme čerstvé potraviny, otevřme se vnitřní invenci při vaření… Jednostranná strava neprospívá, přemíra čehokoliv škodí. Různorodost chutí posílí tělo, oblaží duši.

Na poznání, na duši i na tělo má nezanedbatelný vliv i ČICH – příjemné pachy v nás zanechávají příjemné pocity (dokonce zážitky, na které si i po letech dokážeme vzpomenout). Vyhýbejme se umělým vůním, silným parfémům, vůním do záchodu, avivážím, pracím prostředkům. Místo nich volme raději přírodní drogerii jemných vůní. Obklopme se vůněmi, které podpoří naše zdraví, posílí psychiku a zharmonizují duši. Ráno volme vůně, které vitalizují, aktivují, na večer zas ty, které uvolní a uklidní. Dýchejme zhluboka a s radostí…

TIP: Kromě výše uvedené péče o smysly, vnese do života lehkost také hledání pozitiv i v těžších situacích, hravost a v neposlední řadě humor. Protože náš život je takový, jakým ho vidíme...

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 11.8.2022 16:23

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze