Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

ACTAEA RACEMOSA (Cimicifuga racemosa)

Autor: Redakce

Český název této rostliny je samorostlík, patří k čeledi pryskyřníkovitých. Obsahuje estrogeny (ženské pohlavní hormony). Působí na ženský pohlavní systém, svalovou soustavu a nervový systém. 

CHARAKTERISTIKA OBTÍŽÍ:

 • Pocit křečovité, spastické bolesti
 • Zhoršení: během menstruace (čím víc krvácí, tím je to horší), zimou a vlhkostí
 • Zlepšení: teplem (např. přiložením termoforu), bolestivost hlavy se ale zlepšuje na čerstvém vzduchu.

INDIKACE:

 • Příznaky premenstruačního syndromu: křeče v břiše, pocit tíhy v podbřišku, bolestivá prsa (hlavně silná bolest pod levým prsem). Dávkování 15 C 2−3x denně po dobu potíží.
 • Nepravidelná a bolestivá menstruace. Často přichází dříve a je silná, bolestivá. Čím intenzivnější krvácení je, tím hůř se žena cítí. Dávkování 3−5x denně 9 C nebo dávka při každém bolestivém zhoršení.
 • Bolestivá ovulace (intermenstruační syndrom). Dávkování 15 C od 7. do 15. dne cyklu 1x denně.
 • Bolestivost v pánvi – bolest se šíří z jedné strany pánve na druhou a často vystřeluje do stehen.
 • Příprava na porod – podporuje přípravu porodních cest a svaloviny, zmírňuje strach z porodu zejména u prvorodiček. Je vhodné ji užívat od 38. týdne těhotenství 1x denně v ředění 15 C. Jak začnou porodní bolesti, podáváme 9 C do pitného režimu.
 • Svalové bolesti v zádech (tzv. písařské bolesti), které jsou po určité námaze. Nejčastěji v oblasti hrudní a krční páteře. Dávkování 9 C 3x denně, nebo při větší bolestivosti i častěji, nebo do pitného režimu.
 • Bolesti hlavy, které vystřelují do očí (někdy i pocit na zvracení), pocit, že mozek je příliš velký a nevejde se do hlavy (9 C 3−5x denně po dobu bolesti).
 • Bolestivost Achillovy šlachy (9 C 3x denně). 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.1.2022 03:00

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze