Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jarní setkání homeopatů v Táboře

Autor: Redakce

Ve dnech 17.-19. května 2018 proběhlo tradiční jarní setkání homeopatů - lékařů, farmaceutů, psychologů, porodních asistentek a dalších odborníků, kteří ve své praxi využívají homeopatii. Bezmála 100 účastníků přijelo do malebného historického města Tábora, aby získali nové poznatky nejen v homeopatii a vzájemně si vyměnili své zkušenosti z praxe.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Letošní seminář, který každoročně pořádá Homeopatická lékařská asociace, nesl podtitul "Sám sobě lékařem", a proto byl více zaměřen na oblast psychologie, sebepéče, zdravé stravování apod.

Páteční program začal uvolněně - příjemným cvičením pánevního dna s milou porodní asistentkou Bc. Romanou Gogelovou. Velkým tématem pátečního dne byl syndrom vyhoření, kterému se věnovaly jak psycholožky Mgr. Eva Pávková a Mgr. Margareta Šlemínová, tak i zkušená lékařka - homeopatka MUDr. Eliška Bartlová.

Zajímavým zpestřením byla přednáška Změna stravování nebolí, ve které Ing. Ludmila Pszczolková a PharmDr. Jana Strieglerová hovořily mimo jiné o důležitosti střevní mikroflóry. MUDr. Markéta Redlová vystoupila s přednáškou na téma přetížení z pohledu terénního neurologa, kdy se zaměřila na faktory, které mohou přetížení způsobit jako například: multitasking, poruchy spánku, stres apod. Závěr pátečního dne patřil opět uvolnění, relaxaci a sebepéči v praxi, kdy si účastníci semináře vyzkoušeli praktická meditační cvičení.

Sobotní program zahájila poutavá přednáška gynekoložky MUDr. Svatavy Žalmanové, která se zaměřila na možnosti svépomoci v oblasti péče o ženské tělo a prevenci řady dyskomfortů. Poté navázala MUDr. Ilona Ludvíková, předsedkyně Homeopatické lékařské asociace, která se věnovala neméně zajímavému tématu mužského přechodu neboli "man-pauze".

Účastníci semináři si také mohli vyplnit sebereflexní test, který si pro ně přichystala MUDr. Kateřina Formánková a zamyslet se tak nad svým životním stylem, zda například dostatečně spí, jak tráví volný čas, jakým způsobem se stravují, kolik času věnují své rodině apod.

V sobotu na semináři vystoupily také farmaceutky Mgr. Jana Pilecká a PharmDr. Jana Strieglerová, které se zevrubně zabývaly otázkou role lékárníka coby průvodce pacienta s onkologickým onemocněním, jaké existují možnosti, co může lékárník pacientovi nabídnout ve všech fázích nemoci - homeopatické léky, Bachovy květové esence, výživová a režimová doporučení apod.

Závěr soboty patřil zkušené veterinární lékařce MVDr. Michaela Švaříčkové, jejíž zamyšlení nad soužitím zvířat a člověka bylo jistě pro všechny laskavou tečkou za celým programem. 

I ohlasy za jarním setkáním, které jsme obdržely, byly velmi pozitivní:

"Přátelské a srdečné prostředí. Opravdu je hned na první pohled znát, že lidé zajímající se o homeopatii, patří do jiného, šťastnějšího, vyrovnanějšího, usměvavého okruhu lidí. Báječné dobití baterek. Děkuji."

"Vše bylo nesmírně zajímavé a přínosné. I věci obecně známé je potřeba stále říkat, proto díky za to."

Již teď se těšíme na příští ročník v květnu 2019, kdy budeme moci opět sdílet naše homeopatické nadšení. :-)

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 14.10.2019 12:35

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze