Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jarní setkání homeopatů v Táboře

Autor: Redakce

Ve dnech 17.-19. května 2018 proběhlo tradiční jarní setkání homeopatů - lékařů, farmaceutů, psychologů, porodních asistentek a dalších odborníků, kteří ve své praxi využívají homeopatii. Bezmála 100 účastníků přijelo do malebného historického města Tábora, aby získali nové poznatky nejen v homeopatii a vzájemně si vyměnili své zkušenosti z praxe.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Letošní seminář, který každoročně pořádá Homeopatická lékařská asociace, nesl podtitul "Sám sobě lékařem", a proto byl více zaměřen na oblast psychologie, sebepéče, zdravé stravování apod.

Páteční program začal uvolněně - příjemným cvičením pánevního dna s milou porodní asistentkou Bc. Romanou Gogelovou. Velkým tématem pátečního dne byl syndrom vyhoření, kterému se věnovaly jak psycholožky Mgr. Eva Pávková a Mgr. Margareta Šlemínová, tak i zkušená lékařka - homeopatka MUDr. Eliška Bartlová.

Zajímavým zpestřením byla přednáška Změna stravování nebolí, ve které Ing. Ludmila Pszczolková a PharmDr. Jana Strieglerová hovořily mimo jiné o důležitosti střevní mikroflóry. MUDr. Markéta Redlová vystoupila s přednáškou na téma přetížení z pohledu terénního neurologa, kdy se zaměřila na faktory, které mohou přetížení způsobit jako například: multitasking, poruchy spánku, stres apod. Závěr pátečního dne patřil opět uvolnění, relaxaci a sebepéči v praxi, kdy si účastníci semináře vyzkoušeli praktická meditační cvičení.

Sobotní program zahájila poutavá přednáška gynekoložky MUDr. Svatavy Žalmanové, která se zaměřila na možnosti svépomoci v oblasti péče o ženské tělo a prevenci řady dyskomfortů. Poté navázala MUDr. Ilona Ludvíková, předsedkyně Homeopatické lékařské asociace, která se věnovala neméně zajímavému tématu mužského přechodu neboli "man-pauze".

Účastníci semináři si také mohli vyplnit sebereflexní test, který si pro ně přichystala MUDr. Kateřina Formánková a zamyslet se tak nad svým životním stylem, zda například dostatečně spí, jak tráví volný čas, jakým způsobem se stravují, kolik času věnují své rodině apod.

V sobotu na semináři vystoupily také farmaceutky Mgr. Jana Pilecká a PharmDr. Jana Strieglerová, které se zevrubně zabývaly otázkou role lékárníka coby průvodce pacienta s onkologickým onemocněním, jaké existují možnosti, co může lékárník pacientovi nabídnout ve všech fázích nemoci - homeopatické léky, Bachovy květové esence, výživová a režimová doporučení apod.

Závěr soboty patřil zkušené veterinární lékařce MVDr. Michaela Švaříčkové, jejíž zamyšlení nad soužitím zvířat a člověka bylo jistě pro všechny laskavou tečkou za celým programem. 

I ohlasy za jarním setkáním, které jsme obdržely, byly velmi pozitivní:

"Přátelské a srdečné prostředí. Opravdu je hned na první pohled znát, že lidé zajímající se o homeopatii, patří do jiného, šťastnějšího, vyrovnanějšího, usměvavého okruhu lidí. Báječné dobití baterek. Děkuji."

"Vše bylo nesmírně zajímavé a přínosné. I věci obecně známé je potřeba stále říkat, proto díky za to."

Již teď se těšíme na příští ročník v květnu 2019, kdy budeme moci opět sdílet naše homeopatické nadšení. :-)

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.6.2019 06:58

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze