Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Alergie na pyly u psů

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Tři z mých fenek začaly každé ráno pšikat a slzely jim oči. Nejdříve jsem tomu nevěnovala přílišnou pozornost, ale pak jsem si také všimla, že si třou předními tlapkami oči a okolí čumáku. Že by alergie? 

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Všechny psí holky jsem prohlédla. Měly o něco více zarudlé oči a z nosu jim trochu tekl bílý, jasný sekret. Pšikání bylo nejvíce po ránu, přes den se trošku zmírnilo. Navečer téměř klid. Jedna z fenek se navíc léčí pro syndrom suchého oka. U ní jsem byla zvláště opatrná, aby se její stav nezhoršoval. Nadále jsme používali kapky od očního specialisty proti vysychání. Ale přidala jsem i homeopatika na alergii.

Lékem první volby mi byla Euphrasia officinalis. Tento lék funguje především na oči. Dá se použít jak na zánět spojivek, kdy jsou oči různě zarudlé a podrážděné, tak na různé typy alergií. Zvíře má obvykle vodnatý výtok z nosu, oči ho pálí, tak si je tře tlapkami, občas může mít i zalepené okraje víček, hlavně pak po ránu. Oko se více zklidní v šeru a za tmy než na denním světle či na slunci.

K tomuto léku jsem jednorázově každé podala homeopatický lék Histamine 30 C. Pokud by nebyl tento lék, můžeme podat Poumon histamine 30 C nebo svou funkci splní i Thuya occidentalis 15 C.

Homeopatický lék Euphrasia officinalis jsem použila v potenci 9 C a podávala ho 3x denně všem třem fenkám, které vykazovaly nějaké známky alergie. Stav se natolik zlepšil už po dvou dnech, že jsem lék podávala už jen 1x denně vždy po ránu.

Na celkovou podporu hojení jsem ještě podávala mou oblíbenou Arnicu montanu 9 C spolu s lékem Phosphorus 9 C na zvýšení imunity.

Mohu jen vřele doporučit, protože stav fenek se natolik výrazně zlepšil, že jsem pokračovala zhruba ještě 10 dní a pak vše zcela vysadila. Nyní jsou bez příznaků a žádná alergie je už netrápí.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.3.2023 17:47

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze