Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Viburcol pro klidné dítě

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Alergie na sluníčko

Autor: Redakce

Jarní sluníčko nás láká ven – nechat se hladit jeho paprsky, nasát jeho oživující sílu. Ne všichni si ale tuto sluneční lázeň mohou dovolit. Bránit v tom může alergie na slunce, která se nejčastěji projevuje svědivými, zarudlými pupínky, slívajícími se do větších map. Někdy to mohou být jen drobné tečky podobné kopřivce, jindy můžou pupínky i mokvat. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Alergické reakci je možné předcházet – postupným zvykáním na první jarní paprsky (pozvolným zvyšováním délky pobytu). Pozitivní přínos mívá také užívání betakarotenu (i ze stravy), lykopenu a vitamínu E a C. Doporučuje se rovněž používání hypoalergenních ochranných prostředků.

„Dobrý den, chtěla bych se informovat, zda existují homeopatika na alergii na slunce. Syn má bledou pokožku, světlé vlasy a každý rok má na jaře a v létě na krku, tvářích a na zádech alergickou reakci na slunko. Pokožka ho svědí a objeví se vyrážka. Obličej mu umíme ochránit lépe – kšiltovkou, potíže máme hlavně s ochranou krku a oblastí výstřihu. Děkuji.“

Na tento čtenářský dotaz odpověděla zkušená lékařka-homeopatka MUDr. Zuzana Kornelová:

„Dobrý den, ano, jsou to typické reakce po prvním ostřejším sluníčku na jaře. Již preventivně před pobytem venku mu můžete nasadit:

  • HYPERICUM PERFORATUM 15 C + POUMON HISTAMINE 15 C – 5 granulí od každého léku každé ráno.

Pokud by se nějaká rekce objevila, podávejte oba léky 3x denně 5 granulí.

Užívejte sluníčka v klidu.“ 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.3.2019 14:35

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze