Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Alergie na sluníčko

Autor: Redakce

Jarní sluníčko nás láká ven – nechat se hladit jeho paprsky, nasát jeho oživující sílu. Ne všichni si ale tuto sluneční lázeň mohou dovolit. Bránit v tom může alergie na slunce, která se nejčastěji projevuje svědivými, zarudlými pupínky, slívajícími se do větších map. Někdy to mohou být jen drobné tečky podobné kopřivce, jindy můžou pupínky i mokvat. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Alergické reakci je možné předcházet – postupným zvykáním na první jarní paprsky (pozvolným zvyšováním délky pobytu). Pozitivní přínos mívá také užívání betakarotenu (i ze stravy), lykopenu a vitamínu E a C. Doporučuje se rovněž používání hypoalergenních ochranných prostředků.

„Dobrý den, chtěla bych se informovat, zda existují homeopatika na alergii na slunce. Syn má bledou pokožku, světlé vlasy a každý rok má na jaře a v létě na krku, tvářích a na zádech alergickou reakci na slunko. Pokožka ho svědí a objeví se vyrážka. Obličej mu umíme ochránit lépe – kšiltovkou, potíže máme hlavně s ochranou krku a oblastí výstřihu. Děkuji.“

Na tento čtenářský dotaz odpověděla zkušená lékařka-homeopatka MUDr. Zuzana Kornelová:

„Dobrý den, ano, jsou to typické reakce po prvním ostřejším sluníčku na jaře. Již preventivně před pobytem venku mu můžete nasadit:

  • HYPERICUM PERFORATUM 15 C + POUMON HISTAMINE 15 C – 5 granulí od každého léku každé ráno.

Pokud by se nějaká rekce objevila, podávejte oba léky 3x denně 5 granulí.

Užívejte sluníčka v klidu.“ 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 17.2.2020 07:46

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze