Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Kuřákům pomůže s detoxikací homeopatie

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Občas člověk zhřeší a zapálí si. Asi nejhorší variantou je občasné kouření, kterého se dopouští tzv. víkendoví kuřáci. Sama jsem kdysi v mládí kouřila, i když jsem nebyla nikdy silný kuřák. Znáte to – celé dny nic a pak si jdete sednout na dvojku bílého nebo na kávu se známými, oni si zapálí a nabídnou vám cigaretu – a vy neřeknete ne. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Po takovém večeru se ráno obvykle cítíte divně. V ústech podivnou pachuť, stále pokašláváte, sliznice máte vyschlé, nutí vás to více pít. Máte bolesti hlavy, v tom horším případě migrénu, jste zpocení a motáte se, jste nervózní, je vám úzko.

Všem takovýmto svátečním kuřákům, ale vlastně i kuřákům běžným, mohu jen doporučit podporu v podobě homeopatik na odlehčení plic a detoxikaci organismu, aby se lépe vypořádal se zátěží v podobě nikotinu. Náš organismus je totiž intoxikován.

Jako první doporučuji lék Thuya occidentalis 9 C v kombinaci s lékem Tabacum 9 C. Tabacum výborně detoxikuje a působí v oběhovém systému. Thuya je zase výborný lék na nervozitu a úzkost.

Dále doporučuji lék Euphrasia officinalis 9 C. Je to bylinka – světlík lékařský. Je doslova tím “gros”, které nesmíte jako kuřáci vynechat. Působí v oblasti očních sliznic, při kašli a dráždění horních cest dýchacích, při bolestech hlavy a únavě. Je to lék šitý přímo na míru kuřákům.

Další vhodný lék na detoxikaci po kouření je Artemisia vulgaris 9 C. Tato bylinka pomáhá při ospalosti a velmi se osvědčila jako lék pro odvykání kouření. Pomáhá také při bolestech hlavy.

Pix liquida 9 C je lék, který se mi osvědčil podávat při chronických bronchitidách a záchvatech kašle.

Poslední vhodný lék na detox po kouření je Lobelia inflata 15 C. Tento lék je velmi vhodný při dušnosti většinou psychického původu. Volím ho jako jediný ve vyšší potenci. Strach, stres, úzkost. Pocit na omdlení, strach, že se nemohu zhluboka nadechnout a umřu.

Celé toto schéma bych rozhodně zakončila ještě občasným podáním léků Phosphorus 9 C a Oscillococcinum – 2x týdně. Rozhodně nezkazíte nic tím, že posílíte imunitu v období, když jste pod stresem. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 3.10.2022 01:32

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze