Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Viburcol pro klidné dítě

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Potíže s početím

Autor: Redakce

Touha po dětech je přirozená. Když nastane vhodná doba pro rozhodující krok a pak se nepodaří počít potomka v předpokládaném čase, dochází k hlubokému zklamání. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

V České republice je podle stávajících statistik neplodný přibližně každý sedmý pár. V polovině případů je neplodnost zapříčiněná problémem na straně ženy (hormonální poruchy, neprůchodnost vejcovodů, endometrióza, myomy atd.), v druhé polovině na straně muže (např. zhoršené parametry spermiogramu, genetika, imunologické poruchy apod.).

Často jde o kombinaci vícera příčin a podle odborníků zabývajících se psychosomatikou sehrávají roli především následky každodenního stresu a různé psychické bloky. Právě tyto příčiny klasická medicína neumí ovlivnit a je to jeden z důvodů, proč je úspěšnost našich kolegů homeopatů v léčbě neplodnosti tak vysoká.

Naštěstí se homeopatie dostává do povědomí veřejnosti a dnes již stále víc „neplodných“ párů považuje homeopatickou léčbu za první volbu. Z výše uvedeného vyplývá, že univerzální homeopatický recept vhodný pro všechny neplodné páry pro vás sestavit neumíme. Můžete se však inspirovat odpovědí MUDr. Kateřiny Formánkové z poradny Světa homeopatie.

„Dobrý den, mě i manžela trápí neplodnost a neúspěšná snaha o početí. Již máme malého syna, podařil se přirozenou cestou. O druhé dítě se pokoušíme dva roky. Jsem zdravá, ovulace v pořádku. Manžel zdráv, jen měl občas slabší spermiogram, ale není to beznadějné. Zatím ještě nechci jít na umělé oplodnění. Začala jsem cvičit podle Mojžíšové. Poradila byste mi homeopatika, která mohu užívat já nebo manžel? Děkuji.“

Na dotaz odpověděla MUDr. Kateřina Formánková, odbornice v homeopatii.

„Dobrý den,

  • pro manžela doporučuji dlouhodobě užívat tinkturu z pupenů kotvičníku, nenosit mobil v kapse kalhot a počítač nedávat na klín.
  • Pro Vás léky PULSATILLA 15 C – 1x denně a LUTEINUM 5 C – 1x denně.

Pokud se stav nezlepší, vyhledejte lékaře-homeopata, který vybere léky cíleně po komplexním vyšetření. Určitě zkuste homeopatii dříve než IVF.“

TIP: článek na webu Světa homeopatie - "Mají neplodné páry naději?"

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 23.10.2018 16:43

COPYRIGHT © 2010 - 2018 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze