Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

„Energeťák“ pro bojovníky

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Náš druhorozený je pohybově velmi nadaný. Každý sport, ke kterému zatím trochu přičichl, ho baví. Už několik let se věnuje bojovému umění taekwondo ITF. Adam je bojovník tělem i duší, proto je to pro něj (nyní) to pravé!

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Před týdnem přišel se zprávou, že se chystají závody. Karma byla příznivá. Na daný den jsme v plánu nic naléhavého neměli, a tak bylo rozhodnuto – pojedeme! I když jsme si řekli, že si jede jenom zacvičit, zabojovat, že nejedeme pro žádnou medaili, s blížícím se termínem začal Adámek mluvit o tom, že se tam moc těší, ale že má trému, jak to půjde. Zatím se účastnil jen páskování. Tohle měla být první soutěž, proto měl obavy. Zkontrolovala jsem zásoby Bachových esencí a přemýšlela jsem, co dalšího by pro našeho bojovníka bylo vhodné. Na svůj věk je drobný, hubený a působí trochu křehce, po námaze mívá svalové bolesti, křeče i růstové bolesti.

Zvolila jsem nejjednodušší variantu – rozpustit „bachovky“, homeopatika a Schüsslerovy soli do lahve s vodou.

  • RESCUE REMEDY kapky – harmonizují emoce, stabilizují, zklidňují. Uvolní napětí a stres. Urychlí uzdravování (například po úrazu).
  • ARNICA MONTANA 9 C – jako prevence bolesti svalů po námaze. Arnica pomáhá jejich regeneraci.
  • MAGNESIA PHOSPHORICA D 6 – zabraňuje svalovým křečím, doplňuje hořčík, který se při fyzické námaze rychleji spotřebuje.
  • FERRUM PHOSPHORICUM D 6 – podporuje krvetvorbu, imunitu, vitalizuje.
  • CALCIUM PHOSPHORICUM D 6 – Adámkovi jsem tuhle sůl přidala jako prevenci růstových bolestí, které mívá po námaze a také, když má nohy v chladu. Po celou dobu závodů byl totiž bos.

Syn si závody užil, získal dokonce i nějaké medaile. Pro nás ale bylo důležitější, že den prožil beze stresu. Druhý den odpoledne mi hlásil: „Mamko, myslel jsem si, že mě budou bolet svaly a nohy, a vůbec jsem neměl ani křeče!“

Pro nás z toho plyne jediné – na nejbližší páskování, které bude za několik týdnů, pojede jen s osvědčeným „energeťákem“.

TIP: Pokud se chcete přípravou podpůrného nápoje inspirovat, podívejte se také na další články: 

"Není hořčík jako hořčík"

"S homeopatiky na Mistrovství ČR".

 

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 2.10.2022 05:12

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze