Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Au, to bolí! Asi budeme muset do nemocnice...

Autor: MUDr. Veronika Grossmannová

Máme zase obvyklé ráno. Všichni spěcháme do práce, dcery do školy a školek. Stačily si ale ještě před odjezdem hrát, a tak tu prostřední posílám zpátky na zahradu, aby si uklidila, co roztahala. Z ničeho nic zakřičí: „Au, spadla jsem na koleno!“ 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Ale zvedne se a zase někam odběhne. Zbytek dětí ženu do auta. Najednou zase křik a dcera se drží za koleno, z kterého teče krev. Jdu pro náplast, ale když se vrátím a vidím, jak je rána hluboká, řeknu tu větu: „Musíme do nemocnice na šití.“

Dceři nesu utěrku, tisknu ji na její koleno a odnáším ji do auta. Ještě se vracím zpět do domu pro homeopatika. Co si v takovou chvíli vzít? Když dítě kvílí bolestí a ještě víc strachem a vy se držíte, abyste také nezačali křičet. Jste přece rodič a ten si ví vždycky rady.

Můžeme si tedy nějak pomoci homeopatií i v takové situaci?

  • Arnica 15 C: Lék první volby při všech úrazech. Dala jsem ji dceři dvakrát, než jsme přijeli do nemocnice, a rána přestala krvácet. Arnica také pomáhá na snížení bolestivosti, snižuje otok a urychluje hojení. Berte 5 granulí až 5x denně, užívejte až do zhojení rány.
  • Aconitum napellus 15 C: Lék šoku a akutních stavů, také proti strachu ze šití rány. Vezměte si 5 granulí po úraze a před sešíváním rány.
  • Staphysagria 9 C: Při čistých řezných ranách i po operacích. Berte 5 granulí denně jeden týden.
  • Hypericum perforatum 15 C: Při poranění nervu, při pocitech brnění a necitlivosti. Dávkování je 5 granulí 2x denně až do ústupu potíží.
  • Rescue remedy: Polykomponentní lék z Bachových esencí na strach, šok a jiné akutní stavy. Jediný lék (kromě Arniky), který jsem měla doma. Dala jsem ho dceři asi třikrát, uklidnila se, nebyla v napětí a tolik se nebála. Také jsem ho dala nejstarší dceři, která před chirurgickou ambulancí začala mít velký strach o sestřičku. A vzala jsem si i já, abych situaci zvládla bez větší nervozity. Užívejte 4x denně 4 kapky do úst.

A nakonec vám přeji, ať těch návštěv nemocnice zažijete co nejméně. 

Další články o Arnice a jejím využití nejen při úrazech naleznete na webu ARNIKA - MOJE HOJIVÁ POMOCNICE.

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Veronika Grossmannová

Autor: MUDr. Veronika Grossmannováhomeopatka, psychoterapeutka

Po studiu jsem krátce pracovala na psychiatrických odděleních ve vojenské nemocnici v Praze a v Brně. Vzhledem k tomu, že jsem se od studií věnovala metodám komplementární medicíny, praktikuji v současné době jen tento přístup.

Absolvovala jsem školu klinické homeopatie C.E.D.H., kurz pulzové diagnostiky v 1. škole tradiční čínské medicíny, kurz elektrofyziologických měření v akupunktuře (EAV diagnostika), soustavně se vzdělávám v homeopatii a dalších metodách integrativní medicíny a psychoterapii.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 12.5.2021 19:28

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze