Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Au, to bolí! Asi budeme muset do nemocnice...

Autor: MUDr. Veronika Grossmannová

Máme zase obvyklé ráno. Všichni spěcháme do práce, dcery do školy a školek. Stačily si ale ještě před odjezdem hrát, a tak tu prostřední posílám zpátky na zahradu, aby si uklidila, co roztahala. Z ničeho nic zakřičí: „Au, spadla jsem na koleno!“ 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Ale zvedne se a zase někam odběhne. Zbytek dětí ženu do auta. Najednou zase křik a dcera se drží za koleno, z kterého teče krev. Jdu pro náplast, ale když se vrátím a vidím, jak je rána hluboká, řeknu tu větu: „Musíme do nemocnice na šití.“

Dceři nesu utěrku, tisknu ji na její koleno a odnáším ji do auta. Ještě se vracím zpět do domu pro homeopatika. Co si v takovou chvíli vzít? Když dítě kvílí bolestí a ještě víc strachem a vy se držíte, abyste také nezačali křičet. Jste přece rodič a ten si ví vždycky rady.

Můžeme si tedy nějak pomoci homeopatií i v takové situaci?

  • Arnica 15 C: Lék první volby při všech úrazech. Dala jsem ji dceři dvakrát, než jsme přijeli do nemocnice, a rána přestala krvácet. Arnica také pomáhá na snížení bolestivosti, snižuje otok a urychluje hojení. Berte 5 granulí až 5x denně, užívejte až do zhojení rány.
  • Aconitum napellus 15 C: Lék šoku a akutních stavů, také proti strachu ze šití rány. Vezměte si 5 granulí po úraze a před sešíváním rány.
  • Staphysagria 9 C: Při čistých řezných ranách i po operacích. Berte 5 granulí denně jeden týden.
  • Hypericum perforatum 15 C: Při poranění nervu, při pocitech brnění a necitlivosti. Dávkování je 5 granulí 2x denně až do ústupu potíží.
  • Rescue remedy: Polykomponentní lék z Bachových esencí na strach, šok a jiné akutní stavy. Jediný lék (kromě Arniky), který jsem měla doma. Dala jsem ho dceři asi třikrát, uklidnila se, nebyla v napětí a tolik se nebála. Také jsem ho dala nejstarší dceři, která před chirurgickou ambulancí začala mít velký strach o sestřičku. A vzala jsem si i já, abych situaci zvládla bez větší nervozity. Užívejte 4x denně 4 kapky do úst.

A nakonec vám přeji, ať těch návštěv nemocnice zažijete co nejméně. 

Další články o Arnice a jejím využití nejen při úrazech naleznete na webu ARNIKA - MOJE HOJIVÁ POMOCNICE.

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Veronika Grossmannová

Autor: MUDr. Veronika Grossmannováhomeopatka, psychoterapeutka

Po studiu jsem krátce pracovala na psychiatrických odděleních ve vojenské nemocnici v Praze a v Brně. Vzhledem k tomu, že jsem se od studií věnovala metodám komplementární medicíny, praktikuji v současné době jen tento přístup.

Absolvovala jsem školu klinické homeopatie C.E.D.H., kurz pulzové diagnostiky v 1. škole tradiční čínské medicíny, kurz elektrofyziologických měření v akupunktuře (EAV diagnostika), soustavně se vzdělávám v homeopatii a dalších metodách integrativní medicíny a psychoterapii.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.9.2021 07:11

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze