Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Bolestivá menstruace u dospívající dívky

Autor: Redakce

Menstruace může způsobit ženě několik těžších dní v měsíci. Ovlivňuje ji široká škála faktorů: chlad, cestování, nedostatek odpočinku, špatné stravovací návyky, stres a úzkost, nemoci apod. V důsledku těchto faktorů dochází k hormonální nerovnováze a pak se objevují i menstruační potíže. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Pomoci se dá vícero způsoby – několik tipů najdete i v článku Když ženy mají své dny...

„Dobrý den, paní doktorko, prosím o radu. Dceři je 11 let a má asi po páté menstruaci. První a druhý den ji hodně bolí v podbřišku. Mohla bych Vás poprosit o nějaká homeopatika, aby jí od té bolesti ulevila? Moc děkuji za radu.“

Na tento čtenářský dotaz odpověděla zkušená lékařka-homeopatka MUDr. Kristina Potúčková:

„Dobrý den, bolest při menses je pro tak mladou dívku opravdu velmi nepříjemná a omezující.

Zkuste dcerce podávat kombinaci léků:

  • COLOCYNTHIS 9 C + MAGNESIA PHOSPHORICA 9 C + ACTAEA RACEMOSA 9 C – 10 granulí od každého léku rozpusťte do 3 dl vody a podávejte v počátku po 10 minutách. Se zlepšením interval prodlužujte.

Lokálně může při menstruačních bolestech ulevit nahřívání břicha termoforem či teplá sprcha a popíjení bylinného čaje.“ 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 18.6.2019 01:05

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze