Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Viburcol pro klidné dítě

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Bolestivá menstruace u dospívající dívky

Autor: Redakce

Menstruace může způsobit ženě několik těžších dní v měsíci. Ovlivňuje ji široká škála faktorů: chlad, cestování, nedostatek odpočinku, špatné stravovací návyky, stres a úzkost, nemoci apod. V důsledku těchto faktorů dochází k hormonální nerovnováze a pak se objevují i menstruační potíže. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Pomoci se dá vícero způsoby – několik tipů najdete i v článku "Když ženy mají své dny...".

„Dobrý den, paní doktorko, prosím o radu. Dceři je 11 let a má asi po páté menstruaci. První a druhý den ji hodně bolí v podbřišku. Mohla bych Vás poprosit o nějaká homeopatika, aby jí od té bolesti ulevila? Moc děkuji za radu.“

Na tento čtenářský dotaz odpověděla zkušená lékařka-homeopatka: MUDr. Kristina Potúčková:

„Dobrý den, bolest při menses je pro tak mladou dívku opravdu velmi nepříjemná a omezující.

Zkuste dcerce podávat kombinaci léků:

  • COLOCYNTHIS 9 C + MAGNESIA PHOSPHORICA 9 C + ACTAEA RACEMOSA 9 C – 10 granulí od každého léku rozpusťte do 3 dl vody a podávejte v počátku po 10 minutách. Se zlepšením interval prodlužujte.

Lokálně může při menstruačních bolestech ulevit nahřívání břicha termoforem či teplá sprcha a popíjení bylinného čaje.“ 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.1.2019 22:07

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze