Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Tip na rychlý oběd – celozrnná rýže s černou čočkou, restovanou cibulí, mrkví a kapií

Autor: Ing. Ludmila Pszczolková

Moc bych si přála, aby vás úvodní obrázek neodradil, protože by to byla velká škoda. Rozhodla jsem se totiž podělit se s vámi o svůj dnešní oběd. 

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Ludmila Pszczolková

Možná fotografie nevypadá tak lákavě, ale věřte, že to bylo moc dobré!

Zbytek celozrnné rýže z včerejšího oběda s černou čočkou – belugou. Jmenuje se stejně jako černý kaviár, protože je mu trochu podobná. Má poměrně hodně kvalitní bílkoviny (v suchém stavu má stejně bílkovin jako hovězí maso s 10 % tuku), ale na rozdíl od živočišných potravin obsahuje cennou vlákninu, antioxidanty, vitaminy skupiny B, železo a hořčík.

A vaří se sama. Stačí propláchnout a vařit přibližně 30 minut v mírně osolené vodě (já solím až nakonec, když už je skoro uvařená).

Nahoru jsem si na olivovém oleji orestovala cibuli na drobné kostičky. Z mrkve jsem škrabkou vyrobila tenké plátky a orestovala jsem je společně s kouskem kapie. Příprava, pokud nepočítám vaření, trvala cca 10 minut a to potěší! 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Ludmila Pszczolková

Autor: Ing. Ludmila Pszczolkovánutriční poradce

S homeopatií jsem se setkala v roce 1995 díky svým dětem, kterým mnohokrát pomohla při potížích závažných i méně vážných. Stala se pro mne nejen léčbou první volby, ale i životní filozofií. Více než 10 let pracuji jako asistent lékaře homeopata. Pacienti, a hlavně mé děti a jejich alergie mě přivedly k otázkám zdravé výživy. V roce 2011 jsem ukončila kurz nutričního poradce a můj přístup ke klientům v nutriční poradně je podobný jako v ambulanci lékaře homeopata - každý člověk je jedinečný, každý potřebuje jiný přístup. A stejně jako lékař homeopat učí své pacienty respektovat své tělo, tak se i já snažím ukázat klientům, že každý člověk podvědomě ví, jakou stravu potřebuje. Potřebujeme se jen znovu naučit to, co jsme už zapomněli – naslouchat svému tělu a vážit si ho. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 14.7.2020 04:41

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze