Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak na kašel?

Autor: MUDr. Veronika Grossmannová

Tak jsem přežila zimu a všechny choroby svých dcer, začíná jaro, sluníčko hřeje a teploty se vyšplhaly nad nulu. Ale i když děti nepotřebují zimní bundu, ráno, když jdou do školy a školek, naříkají, že je jim zima. A tak se ani nenaděju a děti mají zase rýmu nebo kašel. Co teď s tím? 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock
  • Drosetux neo: Je to můj nejoblíbenější sirup na suchý kašel. Nejlepší je mít ho v domácí lékárničce a nasadit ho hned, když dítě začne pokašlávat. Je také dobrým lékem, když děti trápí vedle kašle i zadní rýma, případně i teploty do 37,5 ºC, a občas jim teče krev z nosu. Užívejte podle návodu.
  • Stodal: Druhý sirup na kašel, který může být jak suchý, tak vlhký. Používejte ho vždy, když kašel zvlhne a děti začnou vykašlávat hleny.
  • Spongia tosta 9 C: Je to lék na suchý, dráždivý kašel, který zní jako řezání pily. Užívejte 5 granulí 4x denně, dokud kašel nezvlhne.
  • Drosera 9 C: Užitečné homeopatikum, které se používá na suchý kašel, který vás budí v noci. Berte ho také 4x denně 5 granulí.
  • Antimonium tartaricum 9 C: Je lék, který zvolte, když už vlhký kašel trvá dlouho dobu a neustálé kašlání vás unavuje. Užívejte 3x denně 5 granulí.
  • Sulfur iodatum 9 C: Použijte ho vždy na doléčení prodělané infekce, na podporu obranyschopnosti organismu a pro nabrání nových sil. Užívá se 5 granulí 2x denně do úplného vyléčení.

K léčbě kašle samozřejmě patří vedle klidového režimu i pitný režim. A tady přichází na řadu mnoho našich bylinek, které jsme nejlépe sami minulé léto nasušili. Na podporu vykašlávání a ředění hlenu používejte černý bez, diviznu, jitrocel, tymián nebo mateřídoušku. Při suchém kašli můžete použít diviznu, jitrocel nebo podběl.

Můžete přidat i med, který také sám o sobě léčí záněty dýchacích cest (i třeba jen s horkým mlékem a máslem), ale nejlepší varianta je používat med celoročně na podporu imunity.

Také nezapomeňte na zázvor, který rozpouští hleny, a na kurkumu, což je výborný prostředek na zvyšování imunity, navíc oba bojují se záněty. Kurkumu můžete přidávat do jídel, například do rýže, rizot, zeleninových a masových směsí i polévek.

U velkého zahlenění bychom měli být opatrní s mléčnými výrobky, které naopak ochlazují a organismus zahleňují.

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Veronika Grossmannová

Autor: MUDr. Veronika Grossmannováhomeopatka, psychoterapeutka

Po studiu jsem krátce pracovala na psychiatrických odděleních ve vojenské nemocnici v Praze a v Brně. Vzhledem k tomu, že jsem se od studií věnovala metodám komplementární medicíny, praktikuji v současné době jen tento přístup.

Absolvovala jsem školu klinické homeopatie C.E.D.H., kurz pulzové diagnostiky v 1. škole tradiční čínské medicíny, kurz elektrofyziologických měření v akupunktuře (EAV diagnostika), soustavně se vzdělávám v homeopatii a dalších metodách integrativní medicíny a psychoterapii.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.9.2021 03:38

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze