Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Jak na kašel?

Autor: MUDr. Veronika Grossmannová

Tak jsem přežila zimu a všechny choroby svých dcer, začíná jaro, sluníčko hřeje a teploty se vyšplhaly nad nulu. Ale i když děti nepotřebují zimní bundu, ráno, když jdou do školy a školek, naříkají, že je jim zima. A tak se ani nenaděju a děti mají zase rýmu nebo kašel. Co teď s tím? 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock
  • Drosetux neo: Je to můj nejoblíbenější sirup na suchý kašel. Nejlepší je mít ho v domácí lékárničce a nasadit ho hned, když dítě začne pokašlávat. Je také dobrým lékem, když děti trápí vedle kašle i zadní rýma, případně i teploty do 37,5 ºC, a občas jim teče krev z nosu. Užívejte podle návodu.
  • Stodal: Druhý sirup na kašel, který může být jak suchý, tak vlhký. Používejte ho vždy, když kašel zvlhne a děti začnou vykašlávat hleny.
  • Spongia tosta 9 C: Je to lék na suchý, dráždivý kašel, který zní jako řezání pily. Užívejte 5 granulí 4x denně, dokud kašel nezvlhne.
  • Drosera 9 C: Užitečné homeopatikum, které se používá na suchý kašel, který vás budí v noci. Berte ho také 4x denně 5 granulí.
  • Antimonium tartaricum 9 C: Je lék, který zvolte, když už vlhký kašel trvá dlouho dobu a neustálé kašlání vás unavuje. Užívejte 3x denně 5 granulí.
  • Sulfur iodatum 9 C: Použijte ho vždy na doléčení prodělané infekce, na podporu obranyschopnosti organismu a pro nabrání nových sil. Užívá se 5 granulí 2x denně do úplného vyléčení.

K léčbě kašle samozřejmě patří vedle klidového režimu i pitný režim. A tady přichází na řadu mnoho našich bylinek, které jsme nejlépe sami minulé léto nasušili. Na podporu vykašlávání a ředění hlenu používejte černý bez, diviznu, jitrocel, tymián nebo mateřídoušku. Při suchém kašli můžete použít diviznu, jitrocel nebo podběl.

Můžete přidat i med, který také sám o sobě léčí záněty dýchacích cest (i třeba jen s horkým mlékem a máslem), ale nejlepší varianta je používat med celoročně na podporu imunity.

Také nezapomeňte na zázvor, který rozpouští hleny, a na kurkumu, což je výborný prostředek na zvyšování imunity, navíc oba bojují se záněty. Kurkumu můžete přidávat do jídel, například do rýže, rizot, zeleninových a masových směsí i polévek.

U velkého zahlenění bychom měli být opatrní s mléčnými výrobky, které naopak ochlazují a organismus zahleňují.

Reklama: Camilia

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Veronika Grossmannová

Autor: MUDr. Veronika Grossmannováhomeopatka, psychoterapeutka

Po studiu jsem krátce pracovala na psychiatrických odděleních ve vojenské nemocnici v Praze a v Brně. Vzhledem k tomu, že jsem se od studií věnovala metodám komplementární medicíny, praktikuji v současné době jen tento přístup.

Absolvovala jsem školu klinické homeopatie C.E.D.H., kurz pulzové diagnostiky v 1. škole tradiční čínské medicíny, kurz elektrofyziologických měření v akupunktuře (EAV diagnostika), soustavně se vzdělávám v homeopatii a dalších metodách integrativní medicíny a psychoterapii.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 11.8.2022 16:10

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze