Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Kandidóza v těhotenství

Autor: Redakce

Kandidóza je časté onemocnění a nevyhýbá se ani gravidním ženám. Postihuje kůži a sliznice orgánů. Původcem kvasinkové infekce je Candida albicans. Předejít kvasinkové infekci se dá především díky silnému imunitnímu systému a pak i vhodnou stravou a dalšími režimovými opatřeními.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den, končím šestnáctý týden těhotenství a lékař mi zjistil kandidózu. Brala jsem několik léků v souvislosti s krvácením a hematomem v děloze a stále si zavádím Utrogestan. Těžko se mi tedy popisuje, jak výtok vypadá. Svědí to jen lehce, spíš trochu pálí. Chuť na sladké mám výraznou, bílý cukr roky nejím, ale v těhotenství jím hodně ovoce a pak nějaké sladkosti slazené obilnými sirupy. Od svého gynekologa jsem dostala Pimafucin. Co byste mi, prosím, doporučila? Děkuji.“

Na dotaz odpověděla naše porodní asistentka Bc. Romana Gogelová, odbornice v homeopatii.

„Dobrý den, sliznice pochvy má v graviditě bohužel větší tendenci k alkalickému pH a to způsobuje potíže s výtoky. Začněte co nejjednodušeji. Aplikujte několikrát denně do pochvy stříkačkou 20 ml bílého jogurtu Hollandia. Tento bude nápomocný tvorbě bakterií, které pochvu pomáhají okyselovat a tím chránit. Doporučuji odstranit konus stříkačky, abyste se nezranila.

Velmi podstatná jsou režimová opatření. Eliminujte vedle cukru i sladké ovoce, pijte tekutiny, noste bavlněné spodní prádlo (nikdy tanga), kalhoty minimálně, spíše sukýnky, aby se zmenšilo i mechanické dráždění, intimní hygiena má být přiměřená, ne přehnaná.

Pokud by to nepomohlo, doporučuji homeopatický lék MONILIA ALBICANS 9 C 2x denně 5 granulí. Granule se nechávají rozpustit v puse a nezapíjí se.

Přeji dobrou zkušenost.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 17.6.2019 02:53

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze