Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Kandidóza v těhotenství

Autor: Redakce

Kandidóza je časté onemocnění a nevyhýbá se ani gravidním ženám. Postihuje kůži a sliznice orgánů. Původcem kvasinkové infekce je Candida albicans. Předejít kvasinkové infekci se dá především díky silnému imunitnímu systému a pak i vhodnou stravou a dalšími režimovými opatřeními.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den, končím šestnáctý týden těhotenství a lékař mi zjistil kandidózu. Brala jsem několik léků v souvislosti s krvácením a hematomem v děloze a stále si zavádím Utrogestan. Těžko se mi tedy popisuje, jak výtok vypadá. Svědí to jen lehce, spíš trochu pálí. Chuť na sladké mám výraznou, bílý cukr roky nejím, ale v těhotenství jím hodně ovoce a pak nějaké sladkosti slazené obilnými sirupy. Od svého gynekologa jsem dostala Pimafucin. Co byste mi, prosím, doporučila? Děkuji.“

Na dotaz odpověděla naše porodní asistentka Bc. Romana Gogelová, odbornice v homeopatii.

„Dobrý den, sliznice pochvy má v graviditě bohužel větší tendenci k alkalickému pH a to způsobuje potíže s výtoky. Začněte co nejjednodušeji. Aplikujte několikrát denně do pochvy stříkačkou 20 ml bílého jogurtu Hollandia. Tento bude nápomocný tvorbě bakterií, které pochvu pomáhají okyselovat a tím chránit. Doporučuji odstranit konus stříkačky, abyste se nezranila.

Velmi podstatná jsou režimová opatření. Eliminujte vedle cukru i sladké ovoce, pijte tekutiny, noste bavlněné spodní prádlo (nikdy tanga), kalhoty minimálně, spíše sukýnky, aby se zmenšilo i mechanické dráždění, intimní hygiena má být přiměřená, ne přehnaná.

Pokud by to nepomohlo, doporučuji homeopatický lék MONILIA ALBICANS 9 C 2x denně 5 granulí. Granule se nechávají rozpustit v puse a nezapíjí se.

Přeji dobrou zkušenost.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.2.2020 07:51

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze