Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

ZDRAWEB

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Milí čtenáři, poslední dobou se ve své rehabilitační poradně opět stále více setkávám s dotazy na cvičení. Rádi byste si nechali poradit cvičení „mailem“. Před časem jsem proto napsala na náš webový portál článek "Proč je těžké radit cviky přes internet?"

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Nicméně vzhledem k opakovaným dotazům a ke – dle mého názoru – stále se zhoršující situaci v problematice zdraví a pohybového systému současné populace jsem se rozhodla připravit takový malý kompromis. Tím je ZDRAWEB – zdravotně informační web určený zejména pro laickou veřejnost. V současné době moderních technologií a elektronických informačních zdrojů může být těžké orientovat se v množství dostupných informací, především o zdraví. Věříme, že informace garantované odborníky budou pro čtenáře webu přínosem a motivací.

Proč ZDRAWEB vznikl?

Myšlenka tohoto informačního kanálu se zrodila ve zdravotnickém prostředí ordinace fyzioterapie jako přirozená reakce a potřeba zveřejnit dostupné, dostatečně a srozumitelně vysvětlené informace o možnosti terapie a autoterapie pohybového systému a zlepšení zdraví.

Co ZDRAWEB nabízí? Hlavní pilíře tvoří:

  • Základní informace o větších anatomických regionech lidského těla z hlediska pohybového systému
  • Články s užitečnými informacemi o pohybovém systému, jeho terapii a o zdraví
  • Videa se cvičením zaměřeným na ovlivnění častých poruch v pohybovém systému a jejich prevenci

Cvičební videa na www.zdraweb.cz můžete využít jednak preventivně, když vás ještě nic nebolí, ale rádi byste potížím předešli, a jednak léčebně, pokud vás již nějaké zdravotní potíže v pohybovém systému trápí.

Je dobré dbát následujících doporučení:

1. Pokud máte zdravotní potíže, měli byste být přesvědčeni, že tyto pramení opravdu z poruchy pohybového systému a cvičení může být metodou léčby. Např. bolesti v oblasti hrudní páteře mohou pramenit z onemocnění srdce nebo plic a cvičení by mohlo v takovém případě váš celkový stav zhoršit.

2. Pamatujte, že při cvičení podle videa, byť sebekvalitnějšího, vám bude chybět kontrola terapeutem. Některé poruchy pohybového systému a jejich terapie se bez kontroly neobejdou. K tomuto názoru můžete dojít také např. tím, že vyzkoušíte některé jednoduché cvičení a vaše bolesti se nezlepší, nebo naopak i zhorší. V takovém případě byste měli kontaktovat svého ošetřujícího lékaře a poradit se s ním.

3. Na druhou stranu často uslyšíte z úst zdravotníků památnou větu „měl(a) byste cvičit“ a pak je lepší zvolit garantované informace zdravotního webu.

Ať se vám všem ZDRAWEB líbí a přinese vám spoustu užitečných informací.
Vaše Radana.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.1.2023 21:25

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze