Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

ZDRAWEB

Autor: PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Milí čtenáři, poslední dobou se ve své rehabilitační poradně opět stále více setkávám s dotazy na cvičení. Rádi byste si nechali poradit cvičení „mailem“. Před časem jsem proto napsala na náš webový portál článek "Proč je těžké radit cviky přes internet?"

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Nicméně vzhledem k opakovaným dotazům a ke – dle mého názoru – stále se zhoršující situaci v problematice zdraví a pohybového systému současné populace jsem se rozhodla připravit takový malý kompromis. Tím je ZDRAWEB – zdravotně informační web určený zejména pro laickou veřejnost. V současné době moderních technologií a elektronických informačních zdrojů může být těžké orientovat se v množství dostupných informací, především o zdraví. Věříme, že informace garantované odborníky budou pro čtenáře webu přínosem a motivací.

Proč ZDRAWEB vznikl?

Myšlenka tohoto informačního kanálu se zrodila ve zdravotnickém prostředí ordinace fyzioterapie jako přirozená reakce a potřeba zveřejnit dostupné, dostatečně a srozumitelně vysvětlené informace o možnosti terapie a autoterapie pohybového systému a zlepšení zdraví.

Co ZDRAWEB nabízí? Hlavní pilíře tvoří:

  • Základní informace o větších anatomických regionech lidského těla z hlediska pohybového systému
  • Články s užitečnými informacemi o pohybovém systému, jeho terapii a o zdraví
  • Videa se cvičením zaměřeným na ovlivnění častých poruch v pohybovém systému a jejich prevenci

Cvičební videa na www.zdraweb.cz můžete využít jednak preventivně, když vás ještě nic nebolí, ale rádi byste potížím předešli, a jednak léčebně, pokud vás již nějaké zdravotní potíže v pohybovém systému trápí.

Je dobré dbát následujících doporučení:

1. Pokud máte zdravotní potíže, měli byste být přesvědčeni, že tyto pramení opravdu z poruchy pohybového systému a cvičení může být metodou léčby. Např. bolesti v oblasti hrudní páteře mohou pramenit z onemocnění srdce nebo plic a cvičení by mohlo v takovém případě váš celkový stav zhoršit.

2. Pamatujte, že při cvičení podle videa, byť sebekvalitnějšího, vám bude chybět kontrola terapeutem. Některé poruchy pohybového systému a jejich terapie se bez kontroly neobejdou. K tomuto názoru můžete dojít také např. tím, že vyzkoušíte některé jednoduché cvičení a vaše bolesti se nezlepší, nebo naopak i zhorší. V takovém případě byste měli kontaktovat svého ošetřujícího lékaře a poradit se s ním.

3. Na druhou stranu často uslyšíte z úst zdravotníků památnou větu „měl(a) byste cvičit“ a pak je lepší zvolit garantované informace zdravotního webu.

Ať se vám všem ZDRAWEB líbí a přinese vám spoustu užitečných informací.
Vaše Radana.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.1.2021 00:22

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze