Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Jarní věnec

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Nápad zkusit s dětmi vyrobit věneček z tubiček od homeopatik nosím v hlavě již dlouho. Až tento týden, kdy slavíme narozeniny Světa homeopatie jsem se odhodlala, abych nápad společně s holčičkami zrealizovala. Velikonoce jsou už za námi, pomalu uklízíme výzdobu, a tak je snad ten pravý čas probudit kreativitu, najít si chvilku na tvoření, strávit společný čas a vyrobit si něco jarního. 

Ilustrační foto
Zdroj: Mgr. Andrea Dovalová

Potřebujeme:

tubičky od Oscillococcina nebo monokomponentů
akrylové barvy (nemusí být)
větší korálky různých barev i rozměrů
drátek, jehlu, nůžky, kovovou jehlici
(plst, mašličky, jiné přízdoby…)

Postup:

Nejdříve je potřeba udělat dírky na tubičkách – to je práce pro dospěláky. Nahřátou kovovou jehlicí udělejte na obou koncích tubičky 2 dírky, celkem tedy 4.

Další práci zvládnou děti i samy. Namalujte tubičky libovolnými jarními barvami, anebo třeba jen jednou, do které pak chcete věneček ladit. Po malování je nutné chvilku počkat, než barva uschne. Natírat tubičky barvami není nezbytné – možná se rozhodnete nechat tubičky tak jak jsou, pak si dobu tvoření zkrátíte. Poté střídavě navlékáme na drátek tubičku a korálek. Začít můžeme vnitřní částí věnečku (tedy spodní dírka na tubičce), tam volíme menší korálky. Velikost věnečku je na nás.

Pak navlékáme vnější částí – to je kruh s větším poloměrem, takže mezi dvě tubičky navlečeme vždy buď větší korálek, anebo dva (nebo více) menších. Když máme kruh hotový, drátek ukončíme, zapracujeme – omotáme třeba stuhou. Zde se hodí zrovna udělat i smyčku, pomocí které věneček pověsíme. Na některé tubičky můžeme nalepit kytky vystřihnuté z plsti (nebo dřevěné ptáčky, lístečky, berušky, srdíčka…).

TIP: pokud nemáte prostor na děrování tubiček, alternativou může být lepení tubiček na kruh, který vyřežete z pevného kartónu.

 

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.2.2023 15:55

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze