Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Oslabení dráhy ledvin a zácpa

Autor: Redakce

Ledviny jsou jedním z nejdůležitějších orgánů lidského těla. Tradiční čínská medicína je považuje za pramen života – kořen všech vnitřních orgánů. Uchovávají vrozenou životní sílu a hmotu. K dráze ledvin patří spolu s močovým měchýřem také kosti, kostní dřeň, mozek, vlasy, uši, konečník a močová trubice. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den. Je mi 29 let. Často trpím chladem z oblasti ledvin a celkově zimou. Nesmím cukr kvůli náchylnosti ke gynekologickým infekcím. Nejvíce mě trápí vyprazdňování. Když zatlačím při delší zácpě, mám ve stolici krev. Jsou na to prosím vhodná homeopatika, která bych mohla vyzkoušet? Děkuji moc.“

Na tento čtenářský dotaz odpovídá lékařka-homeopatka MUDr. Zuzana Kornelová:

„Dobrý den. Co se týká posílení ledvin, osvědčila se mi metoda z čínské medicíny – solná koupel nohou: 3 kg kuchyňské soli nahřejte v troubě na tak horko, kolik snesete, nasypte do lavoru a zahrabte nohy, nechte minimálně půl hodiny do vychladnutí. Opakujte se stejnou solí 10x co 2–3dny.

Konečník souvisí s dráhou ledvin, tak by to mělo pomoci posílit i tuto oblast.

Krev ve stolici je nejčastěji způsobená hemoroidy nebo prasklinou v konečníku, která se odborně nazývá fisura. Může být ale příznakem i mnoha dalších onemocnění, často velmi vážných, proto tento příznak nepodceňujte.

Co se týká homeopatik, na výše uvedené 2 nejběžnější příčiny doporučuji:

  • fisura – NITRICUM ACIDUM 9 C 2x denně 5 granulí
  • hemoroidy – kombinace ARNICA MONTANA 9 C + AESCULUS HIPPOCASTANUM 9 C – 3x denně po 5 granulích od každého léku.

Pokud by nepomohlo, pak je třeba vyhledat homeopata a individualizovat léčbu.“

Více k tématu najdete v článku: "Hemoroidy. Účinná pomoc? Homeopatie!"

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 17.2.2020 09:03

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze