Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Mají neplodné páry naději?

Autor: Lucie Nestrašilová

Neplodnost je nemocí, o níž se v posledních letech hojně mluví. Nikdo však na ní není předem připraven. V určitém období života si většina z nás položí otázku „A co když nebudu moci mít děti?“, „Jsme já i můj partner zcela v pořádku?“. Avšak upřímně, dokud se nás tato nemoc osobně netýká, příliš si ji nepřipouštíme.

Sedící muž

Od útlého dětství jsme vychováváni k tomu, abychom jednou vybudovali svoji rodinu, přivedli na svět děti, které jsou pro nás největším bohatstvím. Když přijde čas a my se pro tento krok rozhodneme, některé páry nemají to štěstí a očekávání potomka se jim vzdaluje. Pokud se ženě nedaří otěhotnět, cítí pocit selhání, má psychické problémy, nemožnost otěhotnění považuje za svou osobní vadu. Neplodnost však není jen doménou žen, týká se stejnou měrou i mužů. Pokud se páru nepodaří do jednoho roka úspěšně otěhotnět, je čas navštívit lékaře-gynekologa a začít problém řešit. Nejistota nad budoucností stoupá. Nevíme, co bude dál. Léčba neplodnosti je běh na dlouhou trať. Vyžaduje nejen potřebnou dávku štěstí, ale i hodně trpělivosti. Dnešní medicína poskytuje mnoho způsobů léčby, je jen na rozhodnutí páru, kterou léčbu podstoupí.

Jaké jsou vlastně příčiny neplodnosti?

O neplodnosti hovoříme ve chvíli, kdy nedojde i přes pravidelný nechráněný pohlavní styk po dobu jednoho roku k početí, a to i přesto, že v minulosti k oplodnění došlo.

Jak jsem již zmínila, neplodnost není jen nemocí žen, ale i mužů. U žen může jít o problém s poškozením nebo ucpáním vejcovodů, hormonální či chromozomální problémy, potíže s nepravidelnou menstruací, předčasnou menopauzou, imunitní reakcí ženy proti spermatu muže, v neposlední řadě pak o problém s uhnízděním oplodněného vajíčka.

U mužů dochází k neplodnosti nejčastěji v případě poklesu kvality spermatu – málo spermií, nedostatečný pohyb spermií, autoimunity k vlastním spermiím, blokádou výtoku spermatu způsobné infekcí, impotencí, ejakulačním selháním, vazektomií, rakovinou varlat.

Velkou a rozhodně ne zanedbatelnou příčinou moderní doby je pak současný životní styl. Vyšší věk ženy, kdy se rozhodne pro početí miminka, snadná dostupnost antikoncepce, nadmíra stresu, psychické problémy, silné alergie, časté infekce a užívání léků, závislosti na alkoholu, drogách i cigaretách. To vše je v kombinaci s civilizačními nemocemi bránou do světa neplodnosti.

Rozhodnutí o léčbě není lehké. Před rokem jsem měla možnost zúčastnit se prezentace MUDr. Miriam Kabelkové, která již, bohužel, není mezi námi. Paní doktorka prezentovala na fóru lékařů velmi zajímavé informace ze zkušenosti léčení neplodnosti pomocí homeopatické léčby od MUDr. Soriny Soescu z Rumunska. Dovoluji si, podělit se o některé z těchto informací i s vámi.

MUDr. Sorina Soescu léčila pro neplodnost 134 párů. Průměrná délka léčení byla 1 rok. Pouze 15 % párů bylo bez výsledku (tj. 11 %), 15 párů po roce léčbu vzdalo, 2 páry otěhotněly po jiné léčbě a 10 párů se rozešlo. Celková úspěšnost léčby byla 88 % - 119 párů otěhotnělo.

Nejčastěji užívanými homeopatickými léky byly:

Homeopatické léky žen

 • Pulsatilla - 11 případů
 • Calcarea carbonica - 10 případů
 • Staphysagria - 9 případů
 • Lac caninum - 8 případů
 • Natrum muriaticum - 8 případů
 • Natrum carbonicum - 7 případů
 • Lycopodium - 7 případů
 • Actea racemosa - 5 případů
 • Sepia - 4 případy

Homeopatické léky mužů

 • Lycopodium - 25 případů 
 • Nux vomica - 57 případů 
 • Natrum muriaticum - 15 případ
 • Arsenicum album - 6 případů
 • Sulphur - 5 případů
 • Sepia - 4 případy
 • Carcinosinum - 4 případy
 • Nitricum acidum - 3 případy
 • Calcarea phosphorica - 3 případy
 • a ostatní, jako Causticum, Medorrhinum, Lac caninum, Phosphorus, Graphites, Agnus castus nebo Selenium

Navštivte svého lékaře-homeopata, odborníka v gynekologii, a vyzkoušejte léčbu homeopatickými léky.

Neztrácejte naději, vydejte se na šetrnou cestu léčení.

A jak vypadají noví andělé, které díky homeopatii spatřily světlo světa?

Reklama: Oscillococcinum

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Poznámka: Tento článek byl napsán pod odborným dohledem MUDr. Evy Kettmannové.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.9.2021 04:27

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze