Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Podpora plodnosti u psů

Autor: Petra Sumeráková

Žijeme v době, kdy problémy s plodností a otěhotněním řeší nejen spousta žen, ale – a to celkem ve velkém měřítku – i chovatelé zvířat. Čím dál častěji se na mě obracejí majitelé fenek i koček, že mají velký problém s reprodukcí, že fenka či kočka nezabřezne, že se zkoušelo několikeré krytí, různí samci, ale bohužel vytoužená miminka nikde.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Za můj názor mě možná velká většina takovýchto chovatelů ukamenuje. Ráda bych však zde prezentovala něco, co mi kdysi osobně otevřelo oči a co dává velký smysl. I já měla kdysi fenku – mimochodem exteriérově i povahově nádhernou a dokonalou, byla to má nejúspěšnější fenka – interšampion a šampion několika zemí, na štěňata jsem měla dlouhé fronty zájemců z celé Evropy, ale především já sama jsem dlouho toužila po její následovnici a chtěla jsem si po ní nechat potomka. Kryla jsem ji celkem 3x, pokaždé jiným psem, abych měla jistotu, že není chyba na straně samce. Fenku jsem měla vyšetřenou krevně i sonograficky, vše bylo v pořádku, nicméně nedařilo se. Při posledním pokusu mi má velmi dobrá kamarádka veterinářka řekla něco, co mě ohromným způsobem ovlivnilo v chovu vůbec! Řekla mi: „Nesnaž se násilím přelstít přírodu. Ona sama nejlépe ví, proč to dělá a proč ti fena nezabřezne.“

A měla svatou pravdu! Kolikrát se snažíme, pomáháme tomu klasickou medicínou, homeopaticky či dalšími podpůrnými prostředky a pak se beztak něco stane. Buď je problém už během březosti, při porodu nebo se později řeší nějaké zdravotní problémy či špatný vývoj už u štěňat nebo přijde i ta nejhorší varianta, kdy fena štěňata odmítá a nebere je za své. Proč tato rizika vědomě podstupovat, proč za každou cenu chtít takové potomky, kteří velmi pravděpodobně podobné problémy přinesou i dalším generacím. Proč chov vědomě „kazit“?

Příroda nejlépe ví, jak separovat ty slabší jedince, byť to zní možná drsně a mnoho lidí si ťuká na čelo, že to by nebyla ani umělá oplodnění u lidí apod. Ono ve své podstatě ano. Však si vezměte, co vše musí podstoupit žena před umělým oplodněním, kolik hormonů a léků je ve hře. Pak se divíme tolika různým diagnózám u novorozenců, psychickým poruchám – autismu, ADHD atd. Za vším je bohužel jen lidská touha. Touha po něčem, co nemůžeme mít. Lidstvo neustále překračuje hranice, a než by se smířilo se svým osudem, raději vědomě podstupuje mnohá rizika. Moc dobře vím, že tento názor bude pro velkou většinu lidí hodně kontroverzní. Ale já si za ním stojím. Někdy je prostě opravdu lepší smířit se s realitou, než bojovat o něco, co mi prostě není shůry dáno.

Pokud se na mě lidi obrací – pak ano, můžu poradit přípravky na srovnání hormonální hladiny, můžeme dnes v podstatě pomoci i ovulaci. Pakliže to nepomůže napoprvé, nelamte to stále dokola přes koleno. Položte si spíše otázku, jestli není lepší se zaměřit v chovu na jiné jedince. Nikde přeci není psáno, že každá fena musí mít štěňátka. Opravdu nemusí, i když vám to třeba bude líto.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.7.2021 07:16

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze