Rychlé rady
Víte, že ...
Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Parodontóza a homeopatie
Autor: Redakce
Parodontóza je zánětlivé onemocnění závěsného aparátu zubů. Prvním krokem prevence parodontózy je předejít hromadění zubního plaku, který často vede k zánětu dásní. Neléčený zánět dásní pak může vést k parodontóze. Pokud se během čištění zubů stane, že dásně krvácejí, nemusíte hned propadat panice. Zpozornět je ale potřeba v případě, že tento stav přetrvává.

Zdroj: Shutterstock
Co tedy dělat: správně odstraňovat zubní plak, alespoň dvakrát denně vyčistit celý povrch zubů i podél linie dásní, alespoň jednou denně použít zubní nit a mezizubní kartáčky, vhodné je i použití ústní vody nebo masáž dásní kokosovým olejem, pravidelné návštěvy zubního lékaře.
Jaké jsou možnosti homeopatie u diagnózy, která trápí až 30 % obyvatel České republiky ve věku 35–40 let (a s věkem procento postižených výrazně stoupá)?
Na dotaz ohledně pokročilé parodontózy odpověděla v poradně Světa homeopatie odbornice v homeopatii MUDr. Kristina Potúčková.
„Dobrý den, trpím už několik let parodontózou a mám v ústech i dost korunek. Na předních zubech se mi pod korunkami tvoří abscesy a mám uvolněné snad už všechny i své zuby. Chtěla bych Vás poprosit o radu, zda neexistují homeopatika, která by zuby v dásních upevnila. Děkuji za radu.“
Odpověď MUDr. Kristina Potúčková:
„Dobrý den, v první řadě je nutná správná ústní hygiena, kterou Vám doporučí zubní hygienistka, zubní lékař nebo parodontolog (zubní lékař specialista na tuto problematiku).
Hnisavý zánět je nutné přeléčit. Postupujte podle doporučení svého zubního lékaře. Z homeopatik bych Vám v této fázi doporučila kombinaci, s kterou mám zkušenost v léčbě abscesů:
- HEPAR SULFUR 15 C + SILICEA 15 C – 5 granulí od obou léků 2x denně, užívejte 10 dnů, pak postupně prodlužujte intervaly (1x denně). Jakmile dojde ke zlepšení, léčbu vysaďte.
Na lepší prokrvení dásně přidejte lék:
- ARNICA MONTANA 15 C – 5 granulí 3x denně.
Lokálně můžete masírovat dásně tea tree olejíčkem či propolisovou tinkturou. Stomatologové doporučují též vitamín E. Musím potvrdit jeho pozitivní účinek se stejným problémem ve své vlastní rodině. Přeji brzké zlepšení.“
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích