Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

EUPHRASIA OFFICINALIS (Světlík lékařský)

Autor: Redakce

Je poloparazitická rostlina z čeledi zárazovité. Vyskytuje se téměř v celé Evropě. Roste nejčastěji na loukách, pastvinách a rašeliništích. V lidovém léčitelství se nálev ze světlíku používá na obklady při zánětu spojivek a na unavené oči. 

Charakteristika obtíží:

 • vodnaté, dráždivé, pálivé slzení z očí provázené zarudnutím spojivek,
 • oči mohou být po ránu zalepené,
 • pocit, že v oku dráždí a pálí písek,
 • zhoršení v teple a působením slunečního záření,
 • zlepšení ve tmě,
 • nedráždivý vodnatý výtok z nosu,
 • vlhký kašel, který je ráno horší a v noci se zlepšuje.

Indikace:

 • alergické nebo zánětlivé záněty spojivek,
 • jakékoliv jiné podráždění spojivek,
 • alergické projevy na očích (alergie na pyly),
 • virózy se slzením a drážděním očí.

Dávkování: Dle akutnosti příznaků podáváme Euphrasia 9 C každou hodinu a se zlepšením snižujeme dávkování na 2−3x denně 5 granulí.

Na zevní ošetřování zalepených a unavených očí můžeme připravit roztok (5 granulí Euphrasia 9 C rozpustíme v 1 dcl převařené vychlazené vody). Několikrát denně namočíme čistý odličovací tamponek a potřeme jím oční víčka, nebo ho necháme několik minut položený na zavřených očích. Každý den připravujeme čerstvý roztok.

Související články na webu Svět homeopatie:

Zánět spojivek – homeopatie v lékárně

Alergické potíže – homeopatie v lékárně

Alergie a jak na ni pomocí homeopatik?

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.11.2021 15:55

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze