Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Poranění oka u psa

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Stálo se to náhle, ozvalo se zakňučení a má fena si začala usilovně třít hlavu o svůj pelech a přední tlapkou si stále oko otírala. 

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Fenku jsem prohlédla a zjistila, že si oko poranila. Oko bylo oteklé, víčko zalité krví a hodně ho přivírala. Na nic jsem nečekala a vystartovala k veterináři, který oko prohlédl a diagnostikoval poranění rohovky. Nasadil kortikoidy a antibiotika. Funkce oka naštěstí zůstala zachována, fenka tedy bude na oko vidět, maximálně jí na rohovce zůstane slabá jizva po vyhojení, která jí ale nikterak nebude omezovat funkčnost oka.

Lékem první volby byl homeopatický lék Staphysagria 9 C, který je jako šitý na míru právě při poranění rohovky a urychluje její hojení. Podávala jsem ho hlavně na začátku prvních 5 dní jako podporu na hojení oka spolu s lékem Hamamelis 5 C, který urychluje vstřebávání podlitin.

Vzhledem k citlivosti oka a jeho poranění jsem dále nasadila Hepar sulphuris calcareum 9 C spolu se Siliceou 9 C a Thuyou occidentalis 15 C. Tuto kombinaci jsem prostřídala s homeopatickým lékem Hypericum perforatum 9 C. Bolestivost se do druhého dne značně snížila a fenka už oko tolik nepřivírala.

Na podporu hojení jsem 2x denně nasadila Arniku montanu 30 C.

Vzhledem k tomu, že jsem se obávala infekce v oku, nasadila jsem výborný homeopatický lék vhodný na všechny infikované rány – Calendula officinalis (měsíček lékařský). Může se použít jako homeopatický lék, ale také jako tinktura. V tomto případě vzhledem k bolestivosti oka jsem střídala potence 15 C a 30 C 2x denně.

Aby co nejrychleji opadl otok oka, podávala jsem Ledum palustre 30 C 2x–3x denně.

Fence se podáváním těchto léků velmi zkrátil čas hojení, brzy se cítila mnohem lépe, a když jsme byly na kontrole po týdnu, pan doktor byl spokojený a zcela nás předal do domácí péče pomocí homeopatik. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 15.8.2020 09:59

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze