Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

„Každý člověk je povinen dělat vše pro to, aby byl zdravý,“ říká moderátorka Martina Kociánová

Autor: Redakce

Sopranistka, televizní a rozhlasová moderátorka Martina Kociánová odpovídala v rozhovoru pro Svět homeopatie na několik otázek týkajících se mimo jiné zdraví a homeopatie.

Ilustrační foto
Zdroj: Martina Kociánová

„To, že člověk poctivě dělá to, o čem je bytostně přesvědčen, a hledá pravdu tam, kde to jiné nenapadne, je samo o sobě tak důležité, že na tom nic nemění skutečnost, že to ostatní nechápou a myslí si, že to není důležité.

Považujete za důležité, aby pacienti věděli o homeopatii a měli možnost volby mezi klasickou léčbou a homeopatií či akupunkturou?

Každý člověk je povinen dělat vše pro to, aby byl zdravý. Ne se nechat odevzdaně léčit a pak nadávat, že mu lékaři či homeopati nepomohli. Tím, že člověk hledá, tak poznává lépe sebe sama. Lékař by mu měl být průvodcem v tom, jak přemýšlet nad tím, jak žije, čeho si všímat, co nám dělá dobře, po čem se cítíme bídně – to je cesta. Zároveň mi dělá dobře, když lékař poradí, jaký způsob léčby zvolit. Když mi bude hrozit, že mi praskne slepé střevo, nebudu váhat a budu vděčná, že je někde chirurg, který to zvládne. Ale je nesmysl jít se skalpelem na potíže, které jdou odstranit kloktáním. Vlastně vůbec nevím, o čem se stále diskutuje, vždyť to přece velí zdravý rozum: hledat nejúčinnější, nejméně invazivní a nejlevnější řešení.

Jako zpěvačka a moderátorka potřebujete silné a zdravé hlasivky. Máte nějaký tip, jak o ně pečovat?

Vzhledem k tomu, že má zpěvák svůj nástroj v krku, je jeho používání mnohem více závislé na psychice. Vzpomínám si na doby, kdy jsem byla nastydlá, ochraptělá, indisponovaná před každým velkým koncertem či akcí. Hlas se vždy zachoval tak, jak mu velela má panika. To se změnilo až časem, tréninkem, sebevědomím, otužováním a tím, že člověk přestane věci brát až tak vážně.

Vybavím si spoustu situací, kdy mě jehličky „vrátily do hry“. Kdy mě homeopatika podržela a já jsem zvládla koncerty ve čtyřech stupních v kostele. Stalo se mi, že jsem ráno nezazpívala ani „hoří“ a po jehličkách a moxe jsem ten koncert večer dala se ctí. Ale vybavím si i situace, kdy to bylo už za hranou a pomohla až antibiotika a obstřiky. Uvědomuji si, že k nim sahám nejčastěji, když potřebuji zázrak hned a nejsem ochotna s tělem vůbec diskutovat, co ono na to. A rovněž si vzpomínám na situace, kdy se prostě koncert musel zrušit. V posledních letech mi na hlas – a nejen ten – pomohla kryoterapie – léčba mrazem. Moje foniatrička mě jednou poslala do polária, ať to vyzkouším. A ta zima snížila rekonvalescenci hlasivek na polovinu. Také tomu nikdo předtím nechtěl věřit, ale zafungovalo to.

Můžete nám prozradit, jaká je vaše poslední homeopatická zkušenost?

Nejpřesvědčivější je pro mě vždy to, když homeopatika zaberou mému synovi a nemusím s ním pak jít pro léky. Ne, že by je nikdy nebral, ale při běžných nemocech jsou homeopatika první volba. Když nezaberou, tak se rozhlížím po jiných a zároveň přemýšlím, kde jsme asi udělali chybu, že synek „potřeboval“ nemoc. Někdy jsou to i maličkosti, které pomohou. Například nedávno mi homeopatika skvěle zabrala na afty a do dvou dnů byly pryč. Můj kamarád musher vyléčil se svým veterinářem pomocí homeopatik svého huskyho z epilepsie. A psa člověk nemůže podezřívat z placebo efektu.

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.11.2022 13:07

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze