Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Soutěžte s námi aneb zoubky už nás netrápí...

Autor: Redakce

Milé čtenářky a milí čtenáři, připravili jsme pro vás další soutěž, ve které máte možnost vyhrát roztomilou plyšovou hračku pro své děťátko. Tentokrát se podíváme na zoubek prvním zoubkům.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Klubou se vašemu dítěti první zoubky? Sláva! Prořezání prvního dětského zoubku doprovází i lidová tradice. Ta říká, že ten, kdo u dítěte objeví jako první prvý prořezaný zub, dostane na nové šaty…

Rodiče miminek však ví, že růst zoubků příliš velká legrace není. Mnohá miminka si růst prvních zoubků doslova odtrpí - zoubek na dásně tlačí a dásně bolí. Prvním příznakem, že "už to začalo", bývá nadměrné slinění, dítě může být také plačtivé, podrážděné, spí hůře, vyžaduje časté kojení anebo nechce jíst, někdy se objeví průjem a zvýšená teplota apod.

Jak miminku ulevit, jak ho uklidnit? Existují například tyto možnosti:

  • vychlazená gelová kousátka,
  • chladné obklady,
  • zklidňující balzámy na dásně,
  • masáž dásně tzv. prsťáčkem.

Bolest můžeme lépe zvládnout i pomocí homeopatické léčby.

A nyní se dostáváme k dnešní SOUTĚŽNÍ OTÁZCE: Víte, kdy se OBVYKLE začnou dítěti prořezávat první zoubky?

a) mezi 4.-7. měsícem věku dítěte
b) mezi 2.-4. měsícem věku dítěte
c) mezi 8.-12. měsícem věku dítěte

Nápovědu můžete nalézt ZDE.

Správnou odpověď na soutěžní otázku zasílejte do úterý 30.4.2019 na e-mail: ivana@svethomeopatie.cz, do předmětu uveďte SOUTĚŽ – ZOUBKY. Tři z vás, kteří budou vylosováni, získají plyšovou hračku.

Přejeme hodně štěstí.

Ceny do soutěže věnovala společnost Dr. Peithner Prag s.r.o.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 8.2.2023 15:20

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze