Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Viburcol pro klidné dítě

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

SOUTĚŽ UKONČENA: Soutěžte s námi aneb zoubky už nás netrápí...

Autor: Redakce

Máme milou povinnost vyhlásit vítěze naší soutěže o 3 plyšové hračky. Jste zvědaví, na koho se usmálo štěstí? :-)

Ilustrační foto

Správná odpověď na naši soutěžní otázku: "Kdy se OBVYKLE začnou prořezávat první zoubky?" byla za a) mezi 4.-7. měsícem věku dítěte.

Zde jsou jména výherců:

Lenka Hejduková, Zámrsk
Jana Salavcová, Slavětín
Markéta Modrovská, Praha

Srdečně blahopřejeme! :-)

------------------------------------------------------------------------------

Milí čtenáři a čtenářky, připravili jsme pro Vás další soutěž, ve které máte možnost vyhrát roztomilou plyšovou hračku pro své děťátko. Tentokrát se podíváme na zoubek prvním zoubkům.

Klubou se vašemu dítěti první zoubky? Sláva! Prořezání prvního dětského zoubku doprovází i lidová tradice. Ta říká, že ten, kdo u dítěte objeví jako první prvý prořezaný zub, dostane na nové šaty…

Rodiče miminek však ví, že růst zoubků příliš velká legrace není. Mnohá miminka si růst prvních zoubků doslova odtrpí - zoubek na dásně tlačí a dásně bolí. Prvním příznakem, že "už to začalo", bývá nadměrné slinění, dítě může být také plačtivé, podrážděné, spí hůře, vyžaduje časté kojení anebo nechce jíst, někdy se objeví průjem a zvýšená teplota apod.

Jak miminku ulevit, jak ho uklidnit? Existují například tyto možnosti:

  • vychlazená gelová kousátka,
  • chladné obklady,
  • zklidňující balzámy na dásně,
  • masáž dásně tzv. prsťáčkem.

Bolest můžeme lépe zvládnout i pomocí homeopatické léčby.

A nyní se dostáváme k dnešní SOUTĚŽNÍ OTÁZCE: Víte, kdy se OBVYKLE začnou prořezávat první zoubky?

a) mezi 4.-7. měsícem věku dítěte
b) mezi 2.-3. rokem věku dítěte
c) mezi 4.-7. rokem věku dítěte

Nápovědu můžete nalézt ZDE.

Správnou odpověď na soutěžní otázku zasílejte do středy 28.3.2018 na e-mail: ivana@svethomeopatie.cz, do předmětu uveďte SOUTĚŽ – ZOUBKY. Tři z vás, kteří budou vylosováni, získají plyšovou hračku. Přejeme hodně štěstí. :-)

Ceny do soutěže věnovala společnost Dr. Peithner Prag s.r.o.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.2.2019 08:16

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze