Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Řekněte virózám a chřipce ne!

Autor: BOIRON CZ

Virózy a chřipky jsou typickým příkladem, kdy něco hodně malého může nadělat hodně velkou spoušť. Doslova během pár hodin, někdy i několika desítek minut se člověk, kterému je úplně dobře, stane lidskou troskou.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Zachvátí ho prudká bolest hlavy nebo kloubů a svalů či obojí, přijde vysoká horečka, a přesto jím cloumá zima, má nucení ke kašli, ale nic nevykašlává, je schvácený a slabý, pouhá představa pohybu budí fyzickou bolest. U viróz je to podobné, ale mírnější, některé příznaky chybí a na rozdíl od skutečné chřipky rychleji odezní.

V každém případě nijak lákavá vyhlídka, že? Na druhou stranu, málokdo může říct, že se mu takové „příhody“ zcela vyhýbají. Každý z nás má přitom možnost výrazně toto riziko snížit svým chováním. Pokud je naše imunita oslabená, stává se člověk poměrně snadnou kořistí virů. Takže, co s tím? Pár preventivních opatření se přímo nabízí.

Doplňte vitamíny a homeopatika

Možná, že neholdujete vitamínům, třeba nejste schopní přinutit se k pravidelným procházkám nebo máte potíže se spaním. Každý se neumí nebo nemůže vyhýbat stresu. Ani tak ale není nutné nechat své tělo napospas virózám či chřipce, i když se nechcete „cpát chemií“. Zdaleka ne všechny prostředky, které podporují imunitu a zdraví obecně, musejí být nutně chemické. Je tu například dostatek přípravků homeopatických, které můžou s imunitou účinně pomoci. Zkuste se o jejich použití poradit s lékařem, který má s homeopatickými léky zkušenost. Poradit může i lékárník. Homeopatika mají nesporné výhody v tom, že nejsou toxická, lze je kombinovat s dalšími léky, a navíc jsou vhodná pro všechny skupiny obyvatel - těhotné, kojící, děti a seniory nevyjímaje.

Jezte dostatečné množství ovoce a zeleniny

Konzumujte dostatečné množství ovoce a zeleniny v syrovém stavu. Nezapomínejte, že některé vitamíny jsou tzv. rozpustné v tucích, proto je dobré přidat třeba do zeleninového salátu trochu oleje, například olivového nebo kokosového.

Naplánujte si pohyb na vzduchu

Choďte ven. Možná občas zaprší, ale nejsme z cukru, takže vhodné oblečení problém s počasím vyřeší. Projít se v dešti nebo větru možná neskýtá takovou radost jako jít po slunném pobřeží, ale pohyb na vzduchu přispívá k odolnosti organismu velkým dílem. Horký bylinkový či ovocný čaj po návratu taky není špatná volba. A vezměte s sebou na procházku i děti nebo babičku a dědu, jejich organismus je totiž ještě náchylnější k onemocnění než tělo dospělého.

Dopřejte si kvalitní spánek

Marně se neříká, že spánek je sladší než med. Je taky velice důležitý pro lidskou imunitu. Kvalitní spánek znamená dobrý odpočinek. A pokud jsme odpočatí, dokážeme si líp poradit se stresem, případně i nákazou. Traduje se, že je dobré jít spát už před půlnocí, to že je spánek nejvydatnější, zvláště když je potřeba ráno brzy vstávat. Děti by měly spát minimálně 9 hodin, u dospělého stačí 7-8. Dlouhodobý spánkový deficit oslabuje člověka nejen psychicky, ale i po stránce fyzické.

Hlídejte si pitný režim

Do boje s virózami a chřipkou je potřeba zapojit také pitný režim. Dostatek tekutin je potřeba dodávat tělu pořád. Že je nejlepší obyčejná voda, je všeobecně známo, ale máme možnost dopřát si i čerstvé ovocné šťávy, případně bylinné či ovocné čaje.

Nezapomínejte na hygienu

A když už jsme u té vody. Účinnou prevencí je také hygiena. Mýt si důkladně ruce po návratu zvenku nebo před jídlem by mělo být samozřejmé, stejně tak, že si zakryjeme ústa, když kašleme či kýcháme a pokud možno nesmrkáme uprostřed lidí…

Nakazit se virózou nebo chřipkou většinou lidský život neohrozí, ale člověk žije příliš krátce, než aby mohl ztrácet drahocenný čas kurýrováním nepříjemných nemocí. S příchodem jara to platí stejně jako v zimním období.

Informace o homeopatických léčivých přípravcích naleznete na: www.boiron.cz.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

BOIRON CZ

Autor: BOIRON CZKomerční sdělení

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 8.8.2020 07:42

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze