Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Viburcol pro klidné dítě

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak snížit váhu u psa?

Autor: Petra Sumeráková

Pokud už vám veterinární lékař pohrozil, že váš čtyřnohý miláček potřebuje akutně něco zhubnout, je to doslova alarm. Lékař nejlépe ví, že nadváha psa opravdu ohrožuje. Mnoho lidí nechápe, že mu tím bohužel velmi zkracují život. Ohroženy jsou nejen klouby, které budou pejskovi znepříjemňovat zbytek života a pěkně ho bolet, ale především srdíčko a dále veškeré životně důležité orgány.

Ilustrační foto

A vy si musíte přiznat, že toto ovlivníte jen a jen vy. Vy mu připravujete stravu, dávkujete ji, vy ho odměňujete pamlsky, dáváte mu od stolu, protože přeci tak neodolatelně škemrá – a ty oči, že? Známe to všichni. Když se ale chce, všechno jde. Musí se jen přemýšlet a něco pro to udělat.

Základ je strava. Proto se zamyslete nad tím, čím, jak a kolik krmíte. Řada lidí bezmyšlenkovitě sype jídlo do misky a nad množstvím ani nepřemýšlí. Chyba! U redukční diety musíte vždy přemýšlet, čím a v jakém množství krmíte. U granulované stravy je to jednodušší. Existují přímo redukční diety, které jsou založené na větším obsahu vlákniny a zasytí. Pes tak nemá pocit hladu a nestrádá. U krmení vařenou stravou či barfem je třeba více přemýšlet nad složením a doplňovat krmnou dávku správnou porcí ovoce a zeleniny. Jistě najdete na internetu spoustu odborných článků přímo o složení této stravy pro případy, že pes potřebuje zhubnout. Co se pamlsků týká, existují i nízkokalorické, nebo je lze často a rozumně nahradit i zeleninou nebo ovocem. On takový kousek mrkve nebo jablíčka také přijde vhod a řada psů ovoce i zeleninu s chutí a radostí přijímá.

Další důležitou součástí hubnutí je pohyb. I když to někdo nerad slyší, je potřeba s pejskem prodloužit procházky. Nestačí s ním jen oběhnout dům nebo ulici. Zařaďte to zkrátka do denního rituálu. Uděláte něco pro sebe i pro psa. I za 30 minut se toho dá stihnout docela dost – a nemůžete se vymlouvat na to, že nemáte čas.

Z homeopatie pak lze použít léky, které pročistí a detoxikují organismus a především játra. Můžete tedy podávat léky: Carduus marianus nebo Nux vomica v potenci 5 nebo 9 C – 5 globulí denně, nejlépe vybrat celou tubičku.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.12.2018 07:47

COPYRIGHT © 2010 - 2018 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze