Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Lahodný pomocník v boji proti virózám

Autor: Ing. Ludmila Pszczolková

Ačkoli je jaro na dohled, chřipka je stále tady. Možná to u vás bylo letos jinak, ale u nás na severní Moravě je nemocných pořád hodně. Naštěstí to není vždy chřipka, ale častěji jen nachlazení s rýmou, kašlem a mírně zvýšenou teplotou. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Každý máme nějaký svůj recept, jak se bránit nachlazení. U nás máme rádi zázvorový čaj s citrónem.

Zázvor je totiž velmi účinný v protivirové obraně. A nejen to. Působí protizánětlivě (nejen u viróz, ale např. také u artritid), snižuje horečku, zvyšuje obranyschopnost střeva proti zhoubnému bujení, zlepšuje kvalitu cévní stěny, podporuje vykašlávání, rozehřívá (je vhodný pro ty z nás, kteří mají stále studené ruce nebo nohy), uklidňuje trávení (určitě ho vyzkoušejte u nevolnosti při cestování) a zlepšuje prokrvení (např. u bolestí hlavy).

Podobně jako ostatní byliny je třeba i zázvor používat s rozumem a nepřehánět to. Úplně postačí denně 2 polévkové lžíce strouhaného čerstvého kořene zázvoru v konvici vody.

A jak děláme zázvorový čaj u nás doma?

Zázvorový kořen nastrouhám nebo nakrájím na malé kousky a zaliji ne úplně vroucí vodou. Nechám stát, a když voda zchladne, přihodím do konvice kustovnici čínskou (obsahuje na 20 stopových prvků – např. zinek a železo důležité pro obranyschopnost, měď, vápník, selen, vitaminy skupiny B a antioxidanty – další pomocníky imunitního systému) a také celý citrón. Kupuji vždy bio citróny, a tak můžu použít i kůru. Půlku vymačkám a druhou půlku nakrájím na tenké plátky (nejvíce vitaminu C je totiž v bílé slupce).

Do čaje je možné přidat med, ale až v okamžiku, kdy má voda teplotu těla, jinak se zničí všechny cenné látky v medu obsažené a bude z něj obyčejný cukr. A to by byla velká škoda.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Ludmila Pszczolková

Autor: Ing. Ludmila Pszczolkovánutriční poradce

S homeopatií jsem se setkala v roce 1995 díky svým dětem, kterým mnohokrát pomohla při potížích závažných i méně vážných. Stala se pro mne nejen léčbou první volby, ale i životní filozofií. Více než 10 let pracuji jako asistent lékaře homeopata. Pacienti, a hlavně mé děti a jejich alergie mě přivedly k otázkám zdravé výživy. V roce 2011 jsem ukončila kurz nutričního poradce a můj přístup ke klientům v nutriční poradně je podobný jako v ambulanci lékaře homeopata - každý člověk je jedinečný, každý potřebuje jiný přístup. A stejně jako lékař homeopat učí své pacienty respektovat své tělo, tak se i já snažím ukázat klientům, že každý člověk podvědomě ví, jakou stravu potřebuje. Potřebujeme se jen znovu naučit to, co jsme už zapomněli – naslouchat svému tělu a vážit si ho. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 6.4.2020 08:02

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze