Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Lahodný pomocník v boji proti virózám

Autor: Ing. Ludmila Pszczolková

Ačkoli je jaro na dohled, chřipka je stále tady. Možná to u vás bylo letos jinak, ale u nás na severní Moravě je nemocných pořád hodně. Naštěstí to není vždy chřipka, ale častěji jen nachlazení s rýmou, kašlem a mírně zvýšenou teplotou. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Každý máme nějaký svůj recept, jak se bránit nachlazení. U nás máme rádi zázvorový čaj s citrónem.

Zázvor je totiž velmi účinný v protivirové obraně. A nejen to. Působí protizánětlivě (nejen u viróz, ale např. také u artritid), snižuje horečku, zvyšuje obranyschopnost střeva proti zhoubnému bujení, zlepšuje kvalitu cévní stěny, podporuje vykašlávání, rozehřívá (je vhodný pro ty z nás, kteří mají stále studené ruce nebo nohy), uklidňuje trávení (určitě ho vyzkoušejte u nevolnosti při cestování) a zlepšuje prokrvení (např. u bolestí hlavy).

Podobně jako ostatní byliny je třeba i zázvor používat s rozumem a nepřehánět to. Úplně postačí denně 2 polévkové lžíce strouhaného čerstvého kořene zázvoru v konvici vody.

A jak děláme zázvorový čaj u nás doma?

Zázvorový kořen nastrouhám nebo nakrájím na malé kousky a zaliji ne úplně vroucí vodou. Nechám stát, a když voda zchladne, přihodím do konvice kustovnici čínskou (obsahuje na 20 stopových prvků – např. zinek a železo důležité pro obranyschopnost, měď, vápník, selen, vitaminy skupiny B a antioxidanty – další pomocníky imunitního systému) a také celý citrón. Kupuji vždy bio citróny, a tak můžu použít i kůru. Půlku vymačkám a druhou půlku nakrájím na tenké plátky (nejvíce vitaminu C je totiž v bílé slupce).

Do čaje je možné přidat med, ale až v okamžiku, kdy má voda teplotu těla, jinak se zničí všechny cenné látky v medu obsažené a bude z něj obyčejný cukr. A to by byla velká škoda.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Ludmila Pszczolková

Autor: Ing. Ludmila Pszczolkovánutriční poradce

S homeopatií jsem se setkala v roce 1995 díky svým dětem, kterým mnohokrát pomohla při potížích závažných i méně vážných. Stala se pro mne nejen léčbou první volby, ale i životní filozofií. Více než 10 let pracuji jako asistent lékaře homeopata. Pacienti, a hlavně mé děti a jejich alergie mě přivedly k otázkám zdravé výživy. V roce 2011 jsem ukončila kurz nutričního poradce a můj přístup ke klientům v nutriční poradně je podobný jako v ambulanci lékaře homeopata - každý člověk je jedinečný, každý potřebuje jiný přístup. A stejně jako lékař homeopat učí své pacienty respektovat své tělo, tak se i já snažím ukázat klientům, že každý člověk podvědomě ví, jakou stravu potřebuje. Potřebujeme se jen znovu naučit to, co jsme už zapomněli – naslouchat svému tělu a vážit si ho. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.8.2022 14:12

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze