Rychlé rady
Víte, že ...
Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Lahodný pomocník v boji proti virózám
Autor: Ing. Ludmila Pszczolková
Ačkoli je jaro na dohled, chřipka je stále tady. Možná to u vás bylo letos jinak, ale u nás na severní Moravě je nemocných pořád hodně. Naštěstí to není vždy chřipka, ale častěji jen nachlazení s rýmou, kašlem a mírně zvýšenou teplotou.

Zdroj: Shutterstock
Každý máme nějaký svůj recept, jak se bránit nachlazení. U nás máme rádi zázvorový čaj s citrónem.
Zázvor je totiž velmi účinný v protivirové obraně. A nejen to. Působí protizánětlivě (nejen u viróz, ale např. také u artritid), snižuje horečku, zvyšuje obranyschopnost střeva proti zhoubnému bujení, zlepšuje kvalitu cévní stěny, podporuje vykašlávání, rozehřívá (je vhodný pro ty z nás, kteří mají stále studené ruce nebo nohy), uklidňuje trávení (určitě ho vyzkoušejte u nevolnosti při cestování) a zlepšuje prokrvení (např. u bolestí hlavy).
Podobně jako ostatní byliny je třeba i zázvor používat s rozumem a nepřehánět to. Úplně postačí denně 2 polévkové lžíce strouhaného čerstvého kořene zázvoru v konvici vody.
A jak děláme zázvorový čaj u nás doma?
Zázvorový kořen nastrouhám nebo nakrájím na malé kousky a zaliji ne úplně vroucí vodou. Nechám stát, a když voda zchladne, přihodím do konvice kustovnici čínskou (obsahuje na 20 stopových prvků – např. zinek a železo důležité pro obranyschopnost, měď, vápník, selen, vitaminy skupiny B a antioxidanty – další pomocníky imunitního systému) a také celý citrón. Kupuji vždy bio citróny, a tak můžu použít i kůru. Půlku vymačkám a druhou půlku nakrájím na tenké plátky (nejvíce vitaminu C je totiž v bílé slupce).
Do čaje je možné přidat med, ale až v okamžiku, kdy má voda teplotu těla, jinak se zničí všechny cenné látky v medu obsažené a bude z něj obyčejný cukr. A to by byla velká škoda.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích