Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Viburcol pro klidné dítě

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Kuří oka

Autor: Redakce

Kuří oka se obvykle objevují zejména na kloubech v oblastech vystavených většímu tlaku a tření. Často se projeví jako následek nošení nevhodné obuvi (vysoké boty, úzká špička apod.). Kuří oko dosahuje velikosti 3-12 mm a má žlutošedé zabarvení.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Při jeho léčbě je důležité pamatovat na výměnu nevhodných bot. Od bolesti mohou pomoci i ortopedické gelové vložky. Rozdíl mezi bradavicí a kuřím okem poznáte jednoduše – když rýpnete do kuřího oka, začne se drolit a zbělá, bradavice začne masivně krvácet.

„Dobrý den, prosím o radu, jaké homeopatikum na kuří oko, používám zatím Thuyu, ale nedaří se trvale. Děkuji.“

Na dotaz odpovídá zkušená lékařka MUDr. Kateřina Formánková, odbornice v homeopatii:

„Dobrý den, pokud vás ložisko bolí, berte lék:

  • HYPERICUM 15 C - 3x denně 5 granulí.

Jinak doporučuji léky:

  • CALCAREA CARBONICA 9 C - 1x denně 5 granulí,
  • ARNICA 9 C - 3x denně 5 granulí,
  • ANTIMONIUM CRUDUM 9 C - 3x denně 5 granulí.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.3.2018 04:53

COPYRIGHT © 2010 - 2018 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze