Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Viburcol pro klidné dítě

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Kuří oka

Autor: Redakce

Kuří oka se obvykle objevují zejména na kloubech v oblastech vystavených většímu tlaku a tření. Často se projeví jako následek nošení nevhodné obuvi (vysoké boty, úzká špička apod.). Kuří oko dosahuje velikosti 3–12 mm a má žlutošedé zabarvení.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Při jeho léčbě je důležité pamatovat na výměnu nevhodných bot. Od bolesti mohou pomoci i ortopedické gelové vložky. Rozdíl mezi bradavicí a kuřím okem poznáte jednoduše – když rýpnete do kuřího oka, začne se drolit a zbělá, bradavice začne masivně krvácet.

„Dobrý den, prosím o radu, jaké homeopatikum na kuří oko, používám zatím Thuyu, ale nedaří se trvale. Děkuji.“

Na dotaz odpovídá zkušená lékařka MUDr. Kateřina Formánková, odbornice v homeopatii:

„Dobrý den, pokud vás ložisko bolí, berte lék:

  • HYPERICUM 15 C – 3x denně 5 granulí.

Jinak doporučuji léky:

  • CALCAREA CARBONICA 9 C – 1x denně 5 granulí,
  • ARNICA 9 C – 3x denně 5 granulí,
  • ANTIMONIUM CRUDUM 9 C – 3x denně 5 granulí.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.8.2018 14:01

COPYRIGHT © 2010 - 2018 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze