Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Kuří oka

Autor: Redakce

Kuří oka se obvykle objevují zejména na kloubech v oblastech vystavených většímu tlaku a tření. Často se projeví jako následek nošení nevhodné obuvi (vysoké boty, úzká špička apod.). Kuří oko dosahuje velikosti 3–12 mm a má žlutošedé zabarvení.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Při jeho léčbě je důležité pamatovat na výměnu nevhodných bot. Od bolesti mohou pomoci i ortopedické gelové vložky. Rozdíl mezi bradavicí a kuřím okem poznáte jednoduše – když rýpnete do kuřího oka, začne se drolit a zbělá, bradavice začne masivně krvácet.

„Dobrý den, prosím o radu, jaké homeopatikum na kuří oko, používám zatím Thuyu, ale nedaří se trvale. Děkuji.“

Na dotaz odpovídá zkušená lékařka MUDr. Kateřina Formánková, odbornice v homeopatii:

„Dobrý den, pokud vás ložisko bolí, berte lék:

  • HYPERICUM 15 C – 3x denně 5 granulí.

Jinak doporučuji léky:

  • CALCAREA CARBONICA 9 C – 1x denně 5 granulí,
  • ARNICA 9 C – 3x denně 5 granulí,
  • ANTIMONIUM CRUDUM 9 C – 3x denně 5 granulí.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 23.10.2018 17:01

COPYRIGHT © 2010 - 2018 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze