Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Potřebujete se zahřát?

Autor: MUDr. Veronika Grossmannová

Možná se i vám zdá zima už dlouhá. Vracíte se domů z procházky, z výletu nebo jen po několika krocích od tramvajové zastávky prokřehlí, cítíte zimu všude a doma se ne a ne prohřát. V takovém případě můžete vyzkoušet jednoduchou techniku, kterou si v mém okolí oblíbili dospělí i děti.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

V tradiční čínské medicíně se na toto období a počasí díváme jako na čas, jenž zatěžuje a vyčerpává zejména dráhu ledvin, tedy zásobárnu životní energie, kterou lze jen s obtížemi doplňovat. Může jí ale pomáhat teplo.

Možná si v takovém případě rádi dáte teplou vanu. Proč ne? Důležité je následně neprochladnout při sušení. Já bych v tomto případě mnohem raději volila teplo suché. Doporučuji prohřívat začátek (vstup) dráhy ledvin, který je asi uprostřed chodidla.

Jak na to?

  1. Vezměte si hrnec, nasypte do něj kilo soli, postavte jej na sporák a ohřejte. Zkrátka jako byste sůl na sucho pražili. V průběhu ohřívání ji několikrát promíchejte vařečkou.
  2. Vezměte plech nebo velký pekáč, horkou sůl do něj přesypte, rovnoměrně rozprostřete a přikryjte utěrkou. Na tu pak položte bosá chodidla. Pokuste se udržet nohy na co nejteplejší soli. Pokud je příliš horká, počkejte, až trochu zchladne. Pak na ní nechte nohy až do doby, kdy sůl zchladne úplně.
  3. Na závěr můžete ještě odstranit utěrku a nohy zahrabat přímo do soli. Uvidíte, jak se od noh šíří teplo do celého těla.

Je to metoda vhodná nejen k zahřátí a doplnění energie, ale i v začátku nachlazení. Není už však vhodná ve chvíli, kdy se objeví horečka nebo zvýšená teplota!

Po skončení procedury si sůl schovejte a používejte tak často, jak budete potřebovat. Je možné, že když vaši příbuzní uvidí váš blažený obličej, ani nestihnete sůl schovat a budete ji ohřívat znova a znova jednomu za druhým. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Veronika Grossmannová

Autor: MUDr. Veronika Grossmannováhomeopatka, psychoterapeutka

Po studiu jsem krátce pracovala na psychiatrických odděleních ve vojenské nemocnici v Praze a v Brně. Vzhledem k tomu, že jsem se od studií věnovala metodám komplementární medicíny, praktikuji v současné době jen tento přístup.

Absolvovala jsem školu klinické homeopatie C.E.D.H., kurz pulzové diagnostiky v 1. škole tradiční čínské medicíny, kurz elektrofyziologických měření v akupunktuře (EAV diagnostika), soustavně se vzdělávám v homeopatii a dalších metodách integrativní medicíny a psychoterapii.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.2.2023 15:50

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze