Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak jsme se poprali s neštovicemi

Autor: MUDr. Veronika Grossmannová

Těsně před vánočními prázdninami jsem šla s dcerou jako obvykle do školky. Tam si mě zavolala paní učitelka do třídy a už jsem se děsila, co ta moje holka vyvedla. Ale paní učitelka mi přivedla chlapečka, ať se podívám, co má na zádech za flíčky, a tak jsem jí musela potvrdit, že to jsou neštovice. Mé dceři vyskákaly pupínky samozřejmě ještě ten večer – a za 14 dní se objevily pupínky i u mých dalších dvou dcer.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Protože kolem mě dostaly neštovice snad všechny děti, které znám, nabízím vám krátký přehled homeopatik, jež můžou ulehčit vašim dětem (nebo i dospělým, kteří neštovice v dětství neprodělali) v jejich stonání.

Neštovice jsou dětské virové onemocnění způsobené virem Varicella zoster. Když onemocnění (obvykle v dětství) proděláte, vzniká na něj doživotní imunita. To znamená, že i když se s tímto virem ještě někdy setkáte, už neonemocníte.

Inkubační doba, tj. doba mezi nakažením a prvními projevy neštovic, je poměrně dlouhá: mezi dvěma a třemi týdny.

Na začátku onemocnění mohou mít děti teploty nebo se rovnou objeví červené flíčky, které se rychle mění v puchýřky s čirým obsahem. Nejdříve ve vlasech a na obličeji a pak se puchýřky vysévají po těle směrem dolů. Obsah puchýřků se později zakalí a zežloutne a nakonec puchýřky zaschnou a odpadnou. Jelikož se stále tvoří nové, má dítě po tělíčku puchýřky ve všech fázích. Výsev puchýřků trvá obvykle kolem 5 dnů, pak puchýřky zasychají a začínají odpadávat. Puchýřky mohou vznikat nejen na kůži, ale i na sliznicích. Nejčastěji se vyskytují afty v ústech, ale mohou být zasažené i spojivky nebo genitálie.

Při neštovicích trápí děti kromě teplot hlavně svědění kůže, kterému se snažíme zabránit, aby se děti neškrábaly a neinfikovaly tím puchýřky, které by proto mohly začít hnisat. Neštovice jsou velmi nakažlivé onemocnění a běžně v kolektivu onemocní postupně většina dětí, zvlášť proto, že neštovice jsou infekční už jeden den před výsevem puchýřků a infekční jsou až do té doby, než je zaschlý poslední pupínek.

Co použít z homeopatik?

  • RHUS TOXICODENDRON 15 C je lékem neštovic číslo jedna. Když nevíte, co dát, dejte na neštovičky Rhus. Nasaďte ho ihned při vysetí puchýřků, 4x denně až do jejich zaschnutí. Pomůže i na zklidnění dětí, když je neštovičky moc svědí.
  • MEZEREUM 9 C 3x denně 5 granulí nasazujte po zkalení obsahu puchýřků, aby se lépe hojily.
  • ANTIMONIUM TARTARICUM 15 C používám u úzkostných dětí, které jsou vystrašené z pohledu na neštovice a nenechají na sebe sáhnout. Dávám 3x denně 5 granulí. Děti také mají bíle povleklý jazyk. Tento lék pomůže i v případě hlubokých, zanícených neštoviček, po kterých by mohly zůstat jizvičky.
  • BELLADONNA 9 C je lék, který používám při teplotě vyšší než 38,5 stupně, teplota stoupá rychle, dítě má červené tváře a horkou pokožku. Dávejte 5 granulí každou půl hodinu až do poklesu teploty.
  • Proti svědění se mi osvědčilo natírat neštovice gelem DAPIS, chladí (můžete ho dát na chvíli do ledničky, aby byl studený) a ulevuje od svědění. Natírejte podle potřeby dítěte.
Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Veronika Grossmannová

Autor: MUDr. Veronika Grossmannováhomeopatka, psychoterapeutka

Po studiu jsem krátce pracovala na psychiatrických odděleních ve vojenské nemocnici v Praze a v Brně. Vzhledem k tomu, že jsem se od studií věnovala metodám komplementární medicíny, praktikuji v současné době jen tento přístup.

Absolvovala jsem školu klinické homeopatie C.E.D.H., kurz pulzové diagnostiky v 1. škole tradiční čínské medicíny, kurz elektrofyziologických měření v akupunktuře (EAV diagnostika), soustavně se vzdělávám v homeopatii a dalších metodách integrativní medicíny a psychoterapii.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.10.2020 15:05

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze