Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatika v lékárně? Více na dosah!

Autor: Mgr. Eva Szopová

Šli jste někdy pro homeopatika do nejbližší lékárny, kterou máte po ruce? Pokud ano, tak to určitě znáte. Trošku nesměle vznesete dotaz, a když ihned přistane tuba s kuličkami na pultu, chce se vám hlasitě jásat, objímat paní magistru nebo děkovat nebesům. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Jenže o dost častější je ten druhý možný scénář. Místo léku dostanete do ruky papírek s číslem a budete muset potupně vážit cestu podruhé. Strašná otrava! O to větší, pokud je vám jasné, že některé kuličky se musí vzít co nejdřív, aby fungovaly co nejlíp.

Dobrá zpráva ale je, že se blýská na lepší časy. Na kurzech homeopatie pro zdravotnické profese, které pořádá Homeopatická lékařská asociace, totiž každý rok do lavic zasedne víc a víc lékárníků. Učí se, jak pomoci v akutních, ne tolik závažných případech. Prostě jaká homeopatika nám poradit tehdy, když nás něco otravuje, ale na doktora to není.

Takto vzdělaní odborníci už určitě nebudou chtít po mamince s dítkem v horečkách, aby přišla odpoledne znova, a budou mít léky na teplotu a jiné běžné případy jednoduše v šuplíku. Mnohem více lékáren také odhodí strach vybočovat z řady a odvážně se zařadí po bok moderních západoevropských lékáren v Rakousku, Itálii a jiných zemích, kde jsou homeopatika stejně dobře dostupná jako běžné léky.

A s čím vám budou tito lékárníci schopni pomoci? Už po prvním ze čtyř seminářů si budou vědět rady například v těchto případech:

  • Jezdila jsem po dlouhé době o víkendu na kole a teď mě bolí celý člověk.
  • Babička si zlomila ruku. Existuje něco pro lepší hojení?
  • Každý večer mě bolí oči od práce na počítači.
  • Čeká mě dlouhá cesta letadlem a strachuji se o své žíly.
  • Vytrhli mi zub moudrosti, mám to nateklé a stále to moc bolí.
  • Hned se mi udělá modřina a strašně dlouho se hojí.
  • Syn si přiskřípl prsty ve dveřích! Co s tím?
  • Mám jít na operaci. Jde nějak podpořit hojení?
  • Spadla jsem na lyžích a poranila si kolenní vazy.
  • Když se hýbu, dost to pobolívá.

Mezi skoro sto třiceti účastníky kurzu homeopatie pro zdravotnické profese v Praze a devadesáti v Brně jsou kromě lékárníků také zdravotní sestřičky, veterináři a další zdravotnický personál. Takže je dost dobře možné, že se s homeopatiky setkáte nejen, když něco přepadne vás nebo někoho z rodiny, ale třeba i když si nožičku pochroumá Micka nebo váš Hektor.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Eva Szopová

Autor: Mgr. Eva Szopová

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.10.2020 14:02

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze