Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

"Homeopatie mi pomohla s dusivým kašlem", říká herec Arnošt Goldflam

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Přinášíme vám rozhovor s Arnoštem Goldflamem – režisérem, dramatikem, hercem, pedagogem a spisovatelem. Povídali jsme si o tom, jak pečuje o své zdraví, a prozradil nám také, jaký má vztah k homeopatii a bylinkám.

Ilustrační foto
Zdroj: Arnošt Goldflam

V brněnském Divadle Bolka Polívky mělo vaše představení Ředitelská lóže i nyní v únoru, 6 let od premiéry v Praze, obrovský úspěch. Představení navštívil překvapivě vysoký počet mladých lidí. Divák u této tragikomedie nemůže zůstat pasivní, odchází zamyšleně, nastolené otázky si musí zodpovědět sám a chtě nechtě ho hra nutí zamyslet se nad hodnotami v jeho vlastním životě. Jedna z hodnot je také zdraví, jak žijeme v mládí, tak stonáme ve stáří. Co děláte vy proto, aby vám dobré fyzické a mentální zdraví vydrželo ještě mnoho let?

Pro své zdraví toho dělám někdy víc a někdy míň, podle okolností. Ale myslím na to a někdy si uvědomím, že bych měl třeba pravidelněji jíst, chodit do přírody, spát aspoň těch 8 hodin a poslouchat svoje tělo a mysl. A občas to i dělám, nebo se o to aspoň snažím.

Používáte k léčbě i přírodní medicínu, např. homeopatika a bylinky?

Rozhodně! U nás doma pijeme hodně různých čajů, pravidelně navštěvujeme naši paní doktorku homeopatku, která nás vyslechne, co se změnilo, zlepšilo, nebo třeba i zhoršilo, co nás souží, samozřejmě nás vyšetří a naordinuje homeopatickou léčbu, která nám pomůže zbavit se různých nemocí a bolestí a pomůže vyladit organismus, uvést do rovnováhy. Já vždycky říkávám, že homeopatie je léčba na delší trať, řeší chronické problémy, a ověřil jsem si, že často pomáhá. Někdy se však nevyhnu ani klasické medikamentózní léčbě – čili vezmu si „nějaký ten prášek“ nebo v akutním případě navštívím i jiné lékaře.

Mnoho herců nedá dopustit na homeopatické léky nebo Bachovy esence na zmírnění trémy. Prozradíte nám, jestli jste po těchto šetrných prostředcích také někdy před vystoupením sáhl a u které vaší role vám významně pomohly?

Na trému neberu nic, to spíše udělám pár dřepů nebo se nějak rozhýbám, aby se hlava prokrvila a uvolnila. Ale moje paní mi svého času koupila ty Bachovy kapky a ty jsem si bral, když přišla úzkost, a dělaly mi dobře.

Máte nějaký dobrý „recept“ na zimní období, jak se vyhnout nachlazení a být fit?

Trpěl jsem každou zimu takovým dusivým kašlem a tady mi zrovna homeopatická léčba pomohla. Takže jakž takž se držím, přečkávám tu úmornou, šedivou zimu v relativním zdraví. Snažím se i víc odpočívat a možná i v práci trochu polevit, neštvat se moc. Jím hodně ovoce a také chodím hodně pěšky – ani jinak nemůžu, nejsem řidič. Ale to je také dobře, pohyb je zdravý.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 9.3.2021 08:16

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze