Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

"Homeopatie mi pomohla s dusivým kašlem", říká herec Arnošt Goldflam

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Přinášíme vám rozhovor s Arnoštem Goldflamem – režisérem, dramatikem, hercem, pedagogem a spisovatelem. Povídali jsme si o tom, jak pečuje o své zdraví, a prozradil nám také, jaký má vztah k homeopatii a bylinkám.

Ilustrační foto
Zdroj: Arnošt Goldflam

V brněnském Divadle Bolka Polívky mělo vaše představení Ředitelská lóže i nyní v únoru, 6 let od premiéry v Praze, obrovský úspěch. Představení navštívil překvapivě vysoký počet mladých lidí. Divák u této tragikomedie nemůže zůstat pasivní, odchází zamyšleně, nastolené otázky si musí zodpovědět sám a chtě nechtě ho hra nutí zamyslet se nad hodnotami v jeho vlastním životě. Jedna z hodnot je také zdraví, jak žijeme v mládí, tak stonáme ve stáří. Co děláte vy proto, aby vám dobré fyzické a mentální zdraví vydrželo ještě mnoho let?

Pro své zdraví toho dělám někdy víc a někdy míň, podle okolností. Ale myslím na to a někdy si uvědomím, že bych měl třeba pravidelněji jíst, chodit do přírody, spát aspoň těch 8 hodin a poslouchat svoje tělo a mysl. A občas to i dělám, nebo se o to aspoň snažím.

Používáte k léčbě i přírodní medicínu, např. homeopatika a bylinky?

Rozhodně! U nás doma pijeme hodně různých čajů, pravidelně navštěvujeme naši paní doktorku homeopatku, která nás vyslechne, co se změnilo, zlepšilo, nebo třeba i zhoršilo, co nás souží, samozřejmě nás vyšetří a naordinuje homeopatickou léčbu, která nám pomůže zbavit se různých nemocí a bolestí a pomůže vyladit organismus, uvést do rovnováhy. Já vždycky říkávám, že homeopatie je léčba na delší trať, řeší chronické problémy, a ověřil jsem si, že často pomáhá. Někdy se však nevyhnu ani klasické medikamentózní léčbě – čili vezmu si „nějaký ten prášek“ nebo v akutním případě navštívím i jiné lékaře.

Mnoho herců nedá dopustit na homeopatické léky nebo Bachovy esence na zmírnění trémy. Prozradíte nám, jestli jste po těchto šetrných prostředcích také někdy před vystoupením sáhl a u které vaší role vám významně pomohly?

Na trému neberu nic, to spíše udělám pár dřepů nebo se nějak rozhýbám, aby se hlava prokrvila a uvolnila. Ale moje paní mi svého času koupila ty Bachovy kapky a ty jsem si bral, když přišla úzkost, a dělaly mi dobře.

Máte nějaký dobrý „recept“ na zimní období, jak se vyhnout nachlazení a být fit?

Trpěl jsem každou zimu takovým dusivým kašlem a tady mi zrovna homeopatická léčba pomohla. Takže jakž takž se držím, přečkávám tu úmornou, šedivou zimu v relativním zdraví. Snažím se i víc odpočívat a možná i v práci trochu polevit, neštvat se moc. Jím hodně ovoce a také chodím hodně pěšky – ani jinak nemůžu, nejsem řidič. Ale to je také dobře, pohyb je zdravý.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 13.7.2020 16:29

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze