Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Barunka a její příběh se šťastným koncem

Autor: Redakce

Dnes vám přinášíme krásný a silný příběh čtenářky Lenky a její statečné holčičky Barunky, která musela bojovat od první chvíle, kdy přišla na svět. Máme velkou radost, že vše dobře dopadlo, a Barunce a celé rodině moc držíme palce, aby šlo vše tak hezky a pozitivně jako doposud. Současně děkujeme, že se s námi maminka Lenka o své bohaté zkušenosti s homeopatií podělila.

Ilustrační foto
Zdroj: Lenka Matoušková

„Vážená redakce a milí čtenáři Světa homeopatie,

víc jak před rokem jsem napsala, že homeopatie se stala nedílnou součástí mého života. A i dnes na svém tvrzení trvám. Spojení homeopatie a mé osoby je dokonce čím dál silnější. Je to tak fascinující věda, se kterou se cítím v životě mnohem jistější.

Proč Vám to všechno píšu?

Jednak bych ráda opět poděkovala všem odborníkům, se kterými jsem v kontaktu, a portálu Světa homeopatie za cenné a užitečné rady. A především bych těmito řádky chtěla dodat odvahu v použití homeopatik zejména maminkám miminek a malých dětí.

Jsem maminkou téměř čtyřletého rošťáka a bezmála dvouleté princezny. A právě Barunčin příběh Vám chci ve stručnosti vyprávět.

S homeopatií jsem do začátku druhého těhotenství neměla vůbec žádné zkušenosti. Zdolání urputných těhotenských nevolností pomocí homeopatik (Sepia, Ipecacuanha) bylo mou startovní čárou. Tenkrát jsem se přesvědčila na vlastní kůži a uvěřila, že homeopatie funguje.

Dcera se mi narodila předčasně již v 26. týdnu těhotenství s porodními mírami 698 g a 33 cm. Snad i proto jsem o to víc chtěla najít na všechny její neduhy léky, o kterých bych byla přesvědčená, že jsou bezpečné, účinné a bez nežádoucích účinků. Možná Vám to zní jako klišé, ale homeopatie taková je.

Ve zdolávání „běžných” potíží jsem se s důvěrou obracela na stránky a poradny Světa homeopatie. Mám také svou oblíbenou paní magistru v lékárně (Mgr. Šárku Chlebanovou – pozn. redakce) a specifické lékařské diagnózy nechávám ve zlatých rukou paní doktorky-homeopatky.

Také s pomocí homeopatie se nám podařilo zvládnout tyto potíže a onemocnění:

 • novorozenecké a kojenecké koliky – Colocynthis, Magnesia phosphorica,
 • anémie z nezralosti – Ferrum phosphoricum,
 • růst zoubků – Chamomilla vulgaris, Phytolacca decandra, Belladonna,
 • zvýšená teplota, horečka – Ferrum phosphoricum, Aconitum napellus, Belladonna,
 • rýma, nachlazení – Oscillo, Coryzalia, Ferrum phosphoricum, Pulsatilla,
 • posílení imunity – Oscillo, Silicea, Sulfur iodatum,
 • bolest ucha – Ferrum phosphoricum, Arsenicum album,
 • nevolnosti, zvracení, průjem – Oscillo, China, Nux vomica, Ipeca, Arsenicum album,
 • pupeční kýla – Calcarea fluorica,
 • neprůchodnost slzných kanálků – Silicea, Kalium muriaticum, Lachesis mutus,
 • úrazy a poranění – Arnica montana.

Homeopatii teď samozřejmě využívá už celá naše rodina. Zvládáme i školku, alergie… O tom třeba příště. Pokud s homeopatií stále váháte, nebojte se, můžete jen získat.

Lenka Matoušková“

Poznámka redakce: K jednotlivým onemocněním uvedeným v článku je možné vyhledat detailnější popis léčby a dávkování na našem webovém portálu Svět homeopatie.cz.

Celý příběh o malé Barunce můžete shlédnout v následujícím videu, které vzniklo jako poděkování novorozenecké JIP ve Zlíně.

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.5.2022 21:06

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze