Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Hlenovitý výtok z nosní sliznice u psa

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Má fenka německého ovčáka Tara se měsíce potýkala s jakýmsi hlenovitým sekretem, který měla, hlavně po ránu, v nosních dírkách. Očividně jí to vadilo, protože ji to dráždilo ke kýchání a komplikovalo jí to dýchání nosem. 

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Vytřela jsem nosní dírky a viděla, že konzistence je hlenovitá, docela hustá, zbarvená do hnědozelena. Sekret ulpíval v nosních dírkách a šel ztěžka setřít. Velké množství ho bylo ráno, když vstala, přes den už to nebývalo tak hrozné. Nejdříve jsem nechala udělat stěry, abychom zjistili, zda se nejedná o nějaký vážný problém, a fenka podstoupila i endoskopické vyšetření nosních skořep. Nenašlo se nic.

To pro mě bylo impulzem, že mohu začít pracovat s homeopatiky a zkusit jednak omezit výtok z nosu a jednak sliznici částečně vysušit.

Nejprve jsem zahájila léčbu homeopatikem Nux vomica 9 C a po cca 10 dnech jsem nasadila Nux vomica 15 C na vysušení. Bez efektu.

Hledala jsem vhodný prvek – kov, který by mohl pomoci se sliznicí. Zvolila jsem po poradě s další homeopatkou zinek, který má v těle mnoho důležitých funkcí a mimo jiné přispívá k udržení normálního stavu pokožky a imunitního systému jako takového. Taře byl nasazen konkrétně lék Zincum metallicum 5 C a střídala jsem ho s potencí 9 C v dávkování 2x denně. Do toho jsem podávala potravinový doplněk, který obsahuje zinek a biotin. Biotin stejně jako zinek přispívá k normálnímu stavu pokožky a sliznic. Vzhledem k tomu, že Tařin problém byl vleklejšího rázu, zvolila jsem dále homeopatikum Manganum metallicum 9 C, které je především na chronické problémy. Opět v dávkování 2x denně.

Na celkovou podporu imunity jsem Taře dávala jednou za dva až tři dny Phosphorus 9 C.

V neposlední řadě jsem zvolila homeopatikum Kalium bichromicum 15 C v dávkování 1x denně a po dobrání jednoho balení jsem Taře dále podávala Kalium bichromicum v potenci 9 C. Toto homeopatikum se používá zejména při léčbě respiračních onemocnění.

Vzhledem k tomu, že se jednalo o chronické potíže, léčba trvala zhruba 2,5 měsíce. Nyní je Tara již přes rok bez příznaků a daří se jí dobře. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 12.12.2019 04:35

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze