Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Hlenovitý výtok z nosní sliznice u psa

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Má fenka německého ovčáka Tara se měsíce potýkala s jakýmsi hlenovitým sekretem, který měla, hlavně po ránu, v nosních dírkách. Očividně jí to vadilo, protože ji to dráždilo ke kýchání a komplikovalo jí to dýchání nosem. 

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Vytřela jsem nosní dírky a viděla, že konzistence je hlenovitá, docela hustá, zbarvená do hnědozelena. Sekret ulpíval v nosních dírkách a šel ztěžka setřít. Velké množství ho bylo ráno, když vstala, přes den už to nebývalo tak hrozné. Nejdříve jsem nechala udělat stěry, abychom zjistili, zda se nejedná o nějaký vážný problém, a fenka podstoupila i endoskopické vyšetření nosních skořep. Nenašlo se nic.

To pro mě bylo impulzem, že mohu začít pracovat s homeopatiky a zkusit jednak omezit výtok z nosu a jednak sliznici částečně vysušit.

Nejprve jsem zahájila léčbu homeopatikem Nux vomica 9 C a po cca 10 dnech jsem nasadila Nux vomica 15 C na vysušení. Bez efektu.

Hledala jsem vhodný prvek – kov, který by mohl pomoci se sliznicí. Zvolila jsem po poradě s další homeopatkou zinek, který má v těle mnoho důležitých funkcí a mimo jiné přispívá k udržení normálního stavu pokožky a imunitního systému jako takového. Taře byl nasazen konkrétně lék Zincum metallicum 5 C a střídala jsem ho s potencí 9 C v dávkování 2x denně. Do toho jsem podávala potravinový doplněk, který obsahuje zinek a biotin. Biotin stejně jako zinek přispívá k normálnímu stavu pokožky a sliznic. Vzhledem k tomu, že Tařin problém byl vleklejšího rázu, zvolila jsem dále homeopatikum Manganum metallicum 9 C, které je především na chronické problémy. Opět v dávkování 2x denně.

Na celkovou podporu imunity jsem Taře dávala jednou za dva až tři dny Phosphorus 9 C.

V neposlední řadě jsem zvolila homeopatikum Kalium bichromicum 15 C v dávkování 1x denně a po dobrání jednoho balení jsem Taře dále podávala Kalium bichromicum v potenci 9 C. Toto homeopatikum se používá zejména při léčbě respiračních onemocnění.

Vzhledem k tomu, že se jednalo o chronické potíže, léčba trvala zhruba 2,5 měsíce. Nyní je Tara již přes rok bez příznaků a daří se jí dobře. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 10.7.2020 21:32

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze