Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Podpora pro maminky po porodu – homeopatie v lékárně

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Jedna z prvních cest novopečených maminek vede z porodnice rovnou do lékárny. Potřebují nakoupit pro sebe i miminko vše potřebné. Velkou pomoc můžeme nabídnout právě díky homeopatii. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

China 9 C – řeší metabolismus tekutin v organismu – vodní hospodářství. U porodu a po něm dochází ke ztrátám tekutin z těla maminky (krvácení, pocení, kojení…). Dalším příznakem tohoto léku je slabost, únava a vyčerpání. Dávkujeme 3x denně 5 granulí po dobu 1−2 týdnů po porodu.

Arnica montana 15 C – je hojivá bylina. Podporuje regeneraci tkání malé pánve po porodu, pomáhá srůstání drobných trhlinek nebo po šití hráze a působí analgeticky (od bolesti). Dávkujeme 3x denně 5 granulí hned od porodu po dobu 14 dnů.

Ricinus communis 5 C – podporuje tvorbu mateřského mléka. Dávkování: 3x denně 5 granulí. Může se vysadit, jakmile se mléko začne dostatečně produkovat.

Sepia 15 C – podáváme 2x denně 5 granulí po celé šestinedělí, pokud je maminka psychicky v nepohodě, má pocit, že nezvládne péči o miminko i domácnost, a cítí se bezradná.

Bachovy krizové kapky nebo pastilky Rescue – jsou vhodné i pro ostatní členy rodiny, než se spolu doma s miminkem sžijí a rodina zase začne „normálně“ fungovat.

Výborným dobíječem energie a minerálů je Magnesium phosphoricum D 6 (Schüsslerova sůl č. 7) – je vhodné ji užívat dlouhodobě – 3 měsíce 2x denně 3 tablety.

Dále je důležité dodržovat pitný režim – pít hlavně vodu a k tomu 2x denně bylinkový čaj pro kojící matky.

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 2.10.2022 06:13

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze