Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Podpora pro maminky po porodu – homeopatie v lékárně

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Jedna z prvních cest novopečených maminek vede z porodnice rovnou do lékárny. Potřebují nakoupit pro sebe i miminko vše potřebné. Velkou pomoc můžeme nabídnout právě díky homeopatii. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

China 9 C – řeší metabolismus tekutin v organismu – vodní hospodářství. U porodu a po něm dochází ke ztrátám tekutin z těla maminky (krvácení, pocení, kojení…). Dalším příznakem tohoto léku je slabost, únava a vyčerpání. Dávkujeme 3x denně 5 granulí po dobu 1−2 týdnů po porodu.

Arnica montana 15 C – je hojivá bylina. Podporuje regeneraci tkání malé pánve po porodu, pomáhá srůstání drobných trhlinek nebo po šití hráze a působí analgeticky (od bolesti). Dávkujeme 3x denně 5 granulí hned od porodu po dobu 14 dnů.

Ricinus communis 5 C – podporuje tvorbu mateřského mléka. Dávkování: 3x denně 5 granulí. Může se vysadit, jakmile se mléko začne dostatečně produkovat.

Sepia 15 C – podáváme 2x denně 5 granulí po celé šestinedělí, pokud je maminka psychicky v nepohodě, má pocit, že nezvládne péči o miminko i domácnost, a cítí se bezradná.

Bachovy krizové kapky nebo pastilky Rescue – jsou vhodné i pro ostatní členy rodiny, než se spolu doma s miminkem sžijí a rodina zase začne „normálně“ fungovat.

Výborným dobíječem energie a minerálů je Magnesium phosphoricum D 6 (Schüsslerova sůl č. 7) – je vhodné ji užívat dlouhodobě – 3 měsíce 2x denně 3 tablety.

Dále je důležité dodržovat pitný režim – pít hlavně vodu a k tomu 2x denně bylinkový čaj pro kojící matky.

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.5.2022 21:19

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze