Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Koření pro pěkné manželství – ať voní a chutná

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Nemusíme hned propadat komerčnímu valentýnskému šílenství, abychom svým drahým polovičkám ukázali, že je máme rádi. Tajemné kouzlo pěkného vztahu je ukryto v mnoha drobných pozornostech: připravit malé překvapení klidně nejen na Valentýna, koupit oblíbenou „mlsandu“, nabídnout „ucho k naslouchání“, uvařit chutné jídlo… I to nejjednodušší jídlo připravené s láskou a myšlenkou na toho druhého bude chutnat mnohem víc než bohatý talíř servírovaný bez citu. A tak je to i s „nevařenou“ stránkou vztahu. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Ale protože mě vaření a zkoušení různých kombinací koření fascinuje, zkusím to tentokrát s ochucováním manželství pomocí indické moudrosti ukryté v symbolech a účincích voňavého koření a bylin, které můžeme aplikovat podle potřeby po celý týden.

Prvním důležitým kořením – třeba na pondělí – by měl být koriandr na pročištění zraku a k zapomenutí starých prohřešků. Nikdo není dokonalý, a proto špetka koriandru pomůže odpustit a zapomenout na drobné „staré viny“. Ke koriandru je nutno přidat trochu santalového dřeva, které zbavuje i těch bolestnějších vzpomínek.

Každé úterý je vhodné přidat pískavici pro smutné dny, kdy by se ten druhý nejraději jen schoulil do klubíčka. Půl lžičky pískavice do polévky, deka a vyprávění partnerovi navrátí schopnost přijímat lásku.

Ve středu je potřeba mít po ruce fenykl – zejména pro ty páry, které jsou spolu už nějakou dobu. Toto koření zchladí horkou povahu, pomůže vstřebat smutek, dodá sílu.

Další nezbytnou ingrediencí například ve čtvrtek je skořice, která má prý moc přivábit přátele. Jaké by to bylo manželství bez veselé společnosti spřízněných duší?

V dobrém manželství nesmí chybět třeba v pátek ani hřebíček, který podpoří schopnost soucítit s trápením či nedokonalostí partnera.

Voňavý vavřín neboli bobkový list podle moudrosti starých Keltů pomáhá proti bleskům. Použijme ho tedy do našeho „kořeněného receptu na manželství“ například v sobotu jako prevenci velkých konfliktů a neštěstí. (Muži možná ocení, že vavřín účinkuje i proti migréně…)

Kořením na neděli bude určitě kurkuma, která nese jméno barvy svítání. Svítání totiž přináší naději, že přicházející den bude opět trochu krásnější, harmoničtější a radostnější.

A když už nic nepomůže, je potřeba vzít na pomoc nejmocnější koření – čili! Je to ostrá zbraň, která dává pozemskému životu chuť. Očistí od všeho zlého, když už nic jiného nezbývá. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2021 08:39

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze